2930

Toplist

TOPlist

Oblastní přebor JmTS roč. 2007

V tenisové hale v Líšni se konaly ve dnech 10. – 12.12.2016  OP JTS  pro děti narozené v roce 2007. V kategorii chlapců se do čtvrtfinále probojovala dvojice domácích Grois,Kilian (TC-MJ TENIS Líšeň), Milar (Natali Mostkovice), Riedl (Slovácko), Kosík (Bors Břeclav) , Kučera  (ŽLTC Brno), Maňásek (TC Brno) a Halamíček (Mosilana Brno). V prvním Čtvrtfinále si poradil Maňásek s Kučerou 6:2,6:1. Stejným výsledkem skončilo i druhé čtvrtfinále ,kde Grois porazil Riedla. Postup do semifinále si vybojoval i Kosík vítězstvím nad Halamíčkem 6:1,6:3. Čtveřici semifinalistů doplnil Milar ,který po vyrovnaném prvním setu přehrál Kiliana 6:4,6:0. Jako první se radoval z postupu do finále Grois ,který hladce přehrál Maňáska 6:2,6:0. V zápase mezi Kosíkem a Milarem překvapil Kosík bezchybnou hrou a zaslouženě postoupil po setech 6:1,6:1. Finále přineslo vyrovnanou bitvu mezi Groisem a Kosíkem. První set zvládl v koncovce lépe Grois ,v setu druhém to bylo naopak a Kosík vyrovnal. Do rozhodujícího supertajbrejku vstoupil lépe Kosík a vedl 5:2, ale Grois se nevzdal a výsledek otočil, využil třetí mečbol a stal se krajským přeborníkem. Vítězem turnaje ve čtyřhře se stala dvojice Maňásek/Grois , která si poradila ve finále s dvojicí Milare/Kilian 6:4,6:0.

V kategorii dívek byl k favoritkám los neúprosný a postavil je proti sobě již ve čtvrtfinále. Ve vyrovnaném zápase dokázala Valentová (TC-MJ TENIS Líšeň) porazit Čižmarovou (TK TILIA) 6:4,6:3. Svítilová (Jihlava) porazila Svobodovou (Hodonín) 6:0,6:0 .Richterová (TK TILIA) stejným výsledkem 6:0,6:0 porazila Majerovou (ŽLTC Brno) a Prici (Kroměříž) porazila Truskovou (ŽLTC Brno) do třetice 6:0,6:0. V semifinále si poradila Valentová s Prici 6:1,6:0 a Svítilová s Richterovou 6:1,6:1. Ve finále podala Valentová proti Svítilové velice dobrý výkon a po setech 6:2,6:2 se stala vítězkou OP .Ve finále čtyřhry si dvojice Svítilová/Valentová poradily s dvojicí Čižmářová/Prici 6:4,6:4.

Oblastní přebory skončily velkým úspěchem domácího TC-MJ TENIS Líšeň ,které získalo čtyři přebornické tituly. Poděkování patří i JmTS ,který věnoval na tuto akci krásné poháry.