2930

Toplist

TOPlist

Krajský přebor JTS mužů na TC Brno

O víkendu 10.-11.12. se na pěti antukových dvorcích v areálu na TC Brno odehrál krajský přebor mužů. Celkem se ho zúčastnilo 28 hráčů, kteří bojovali o jedno postupové místo na mistroství republiky. Turnaj byl kvalitně obsazen a k vidění byl špičkový krajský tenis.

Z úvodních zápasů byl nejzajímavější zápas Ondřeje Čtveráka (TK AGROFERT Prostějov) s druhým nasazeným Antonínem Bolardtem (TK AGROFERT Prostějov). Ondra vedl 4:1 ve třetím setu, celý třetí set hrál však v křečích a nedokázal utkání dohrát. Ve čtvrtfinále byl k vidění zajímavý zápas mezi zkušeným Stanislavem Nebojsou (Jiskra Otrokovice) s mladým Dominikem Bartoněm (TK AGROFERT Prostějov), který vyhrál v dramatickém třetím setu Dominik. Zajímavostí je, že všichni semifinalisté dvouhry se narodili v roce 1998, hrají tedy mužskou kategorii teprve první rok. Z těchto mladých semifinalistů byl nakonec nejúspěšnější Antonín Bolardt a přebor vyhrál i přes tři ztracené sady v průběhu turnaje. Drobným šrámem na Antonínově vítězství je fakt, že byl ze všech hráčů na turnaji nejčastěji rozhodčím napomínán za nesportovní chování. Na druhém místě skončil Dominik Bartoň. Poražení semifinalisté přeboru JTS jsou Filip Guziur (TK AGROFERT Prostějov) a Vojtěch Prokop (TC-MJ TENIS Líšeň).

Čtyřhru vyhráli Daniel Rola (TC Brno) s Dominikem Bartoněm (TK AGROFERT Prostějov) ve finále proti Martinu Šoukalovi (TC Brno) s Danem Skácelem (TC Brno).