25262728293031

Toplist

TOPlist

Mistrovství ČR družstev mladšího žactva „O pohár prezidenta ČTS „

V termínu 14.-17.7.2016 uspořádal  jako již tradičně  Jihomoravský tenisový svaz z pověření ČTS Mistrovství ČR družstev mladšího žactva „ O pohár prezidenta ČTS „ . Areál zlínské Vršavy přivítal nejdříve ve čtvrtek 8 vítězů dlouhodobých soutěží jednotlivých oblastí, které se v přímém souboji utkaly o postup do závěrečné fáze turnaje.

Přerov přehrál Hradec Králové 8:1, Škoda Plzeň porazila Radlice 7:2, tým Neridé si poradil s TC-MJ Líšeň 7:2 a Severočeská tenisová rozdrtila Tábor 9:0.

V pátek se do turnaje zapojili také semifinalisté z roku 2015 a začalo se hrát o konečné pořadí.

Ve čtvrtfinále potvrdili všichni nasazení roli favoritů, když Sparta Praha zvítězila se Severočeskou 8:1  stejně jako Prostějov s Neridé, I.ČLTK s Plzní 9:0 a Přerov s SC Ostrava 5:4

Také semifinále bylo jednoznačnou záležitostí, a tak právo utkat se v nedělním finále si vybojovala Sparta po výsledku 9:0 s I.ČLTK a Prostějov  6:0 s Přerovem, když čtyřhry se vzhledem k nepříznivému počasí za rozhodnutého stavu nehrály.

Do finále nastupovala Sparta jako mírný favorit, když ale v souboji prvních dívek oplatila prostějovská Nosková sparťance Fruhvirtové porážku z nedávného MČR jednotlivců, Nápravník po čtyřech hodinách udolal Orlova, velmi dobře hrající Bartoň přehrál těsně Kratochvíla a Pertic jednoznačně Kubíkovou , měl po dvouhrách Prostějov za stavu 4:2 velmi blízko k obhajobě loňského vítězství. Potřebný bod přidaly prostějovské dívky, když Nosková s Petric v nervydrásající čtyřhře nakonec udolaly Fruhvirtovou s Kubíkovou. A tak po konečném výsledku 6:3 mohl kapitán Ivo Šilhánek opět převzít putovní Pohár prezidenta ČTS pro Mistra ČR družstev mladšího žactva.

V souboji o třetí místo porazil I.ČLTK Praha nejtěsnějším rozdílem TK Prechezu Přerov, když rozhodla až závěrečná chlapecká čtyřhra.

Pořadí zbývajících týmů: 5. TK Neridé 6. TK Škoda Plzeň 7. TK SC Ostrava 8. Severočeská tenisová