Hledej na JTS

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Toplist


TOPlist

Webmaster

Krajský přebor mladších žáků 2018

 

Ve dnech 12.- 14.5.2018 se ve Starém Městě v areálu Sportparku Rybníček uskutečnil krajský přebor mladších žáků. Celý turnaj pořádal a zabezpečoval JmTS společně s klubem TENIS SLOVACKO z.s. Do turnaje se prezentovalo 54 hráčů z celého Jihomoravského tenisového svazu. Nejvíce hráčů měl tentokráte na přeboru klub TK Agrofert Prostějov a to hned jedenáct.

V sobotní části turnaje, kdy byla na programu dvě kola dvouhry a dvě kola čtyřhry nedošlo k žádnému výraznějšímu překvapení, favorité postupovali dál. Za zmínku ale určitě stojí více jak tří hodiny trvající bitva mezi Zeraiem (TC Brno) a Žampachem (TK Bystříce p.H.), kterou nakonec ovládl brněnský hráč.

V neděli hráči bojovali o postup do čtvrtfinále resp. do semifinále. První nasazený Josef Sedlář bohužel z důvodu zranění (kotník) čtvrtfinálové utkání skrečoval a odstoupil z turnaje i ve čtyřhře, kde byl společně s Petákem nejvýše nasazeným párem.  Zajímavý zápas sehráli ještě v osmifinále Pytel (TC Brno) s Chodurou (TK Agrofert Prostějov), když nakonec se radoval brněnský Pytel.  Ve všech zápasech jsme však mohli vidět velmi kvalitní žákovský tenis plný dlouhých výměn, vítězných úderů, ale především velkého nasazení.

Ve výborně hrající formě Denis Peták (ŽLTC Brno) se v pondělí stal krajským přeborníkem, když v semifinále nečekaně jednoznačně přehrál Mrvu a ve finále Kumstáta (oba Prostějov). Nutno podotknout, že oba jsou ročníky 2007. Budou mít tedy příležitost se krajského přeboru ml. Žáků zúčastnit i v příštím roce. Velkým příslibem jsou i Škrlík s Rašticou, kteří ještě o rok mladší.

O titul ve čtyřhře si to rozdali dvojice Mrva-Chodura a Kumstát-Horáček (všichni Prostějov). V super tiebreaku třetího setu byl šťastnější pár Mrva-Chodura

Všem zúčastněným blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Výsledkový pavouk ZDE

Comments are closed.