2930

Toplist

TOPlist

Krajský přebor JmTS starších žákyň 2022

Krajského přeboru starších žákyň se v areálu Sportparku Rybníček ve Starém Městě zúčastnilo 49 hráček. Turnaj pořádal klub Tenis Slovácko. Všechny účastnice čekalo velmi teplé(letní) počasí. Turnaj v sobotu, kdy byly na programu dvě kola dvouhry a jedno kolo čtyřhry, probíhal na 7 kurtech. Během sobotního programu jsme měli možnost vidět jednoznačné zápasy, když do dalších kol postupovaly především nasazené hráčky. Do turnaje čtyřhry se přihlásilo 17 párů. Hráčky předváděly výborné výkony. Do semifinále se nakonec probojovaly Anna Dvořáčková (ŽLTC), která se utkala s Adélou Ostravskou (Zlín) a ve druhém semifinále svedly boj Christine Dostálová (Prostějov) s druhou nasazenou Valerií Boudovou (ŽLTC). První semifinále mezi Dvořáčkovou a Ostravskou nabídlo velmi vyrovnanou bitvu především ve druhém setu, první jasně ovládla Dvořáčková 6/2. Ve druhém Ostravská přidala, ale nakonec nedokázala proměnit slibný stav 5/4 v zisk setu, Dvořáčková zvítězila 6/2 7/5. Druhé semifinále bylo ještě vyrovnanější. Rozhodovalo se až v koncovce třetího setu, když Dostálová proměnila až třetí mečbol a postoupila přes Boudovou do finále poměrem 6/1 2/6 a 6/3. Finále začaly obě hráčky opatrně, Dvořáčková se hned na začátku dostala do mírného vedení a náskok v setu již nepustila a získala jej 6/3. Druhý set začal podobně jako set první, pečlivá hra obou hráček od základní čáry. Dvořáčková začala postupně získávat aktivitu na svoji stranu a získala celý turnaj vítězstvím ve finále poměrem 6/3 6/1. Finále čtyřhry vybojovala dvojici Štěpánková (TC Bors club)/Ostravská nad prvním nasazeným párem Dvořáčková/Boudová (obě ŽLTC) po boji 6/3 3/6 10-8.