Toplist

TOPlist

Krajský přebor JmTS starších žáků 2022

V termínu 11-13.6.2022 se uskutečnil Oblastní přebor starších žáků Jihomoravského tenisového svazu, jehož pořadatelem byl Horácký tenisový klub Třebíč.
Z celkového počtu 52 hráčů patřila mezi nejvýše nasazené hráče čtveřice – Dominik Dujka, Josef Svoboda, Jakub Fedor, Saša Kuchař. Pouze Josef Svoboda nepostoupil mezi nejlepší čtyřku v turnaji, v zápase s Michalem Rakoušem prohrál poměrem 4:6,4:6. Do semifinále se tedy probojoval výborně hrající Michal Rakouš.
V semifinále dvouhry pak proti sobě narazila dvojice hráčů Dujka-Kuchař, kde první nasazený vyhrál v poměru 6:3, 6:3. Druhý semifinálový zápas svedl proti sobě hráče Fedora a Rakouše. V prvním setu dominoval Fedor (6:1), ve druhém setu za stavu 4:0 pro Fedora pak Michal Rakouš na
základě zdravotních problémů skrečoval ve prospěch Jakuba Fedora. Samotné pondělní finále Jihomoravského přeboru přineslo vcelku snadné, ale zasloužené vítězství pro Dominika Dujku a to v poměru 6:2,6:1 právě nad Jakubem Fedorem.
Ve čtyřhře se na oblastním přeboru starších žáků nekonala žádná postupová senzace. Mezi nejlepší čtyři páry postoupili hráči Dujka-Fedor, Orlita-Bohatý, Kuchař-Dufek, Rakouš-Svoboda. V prvním SF pak zvítězila dvojice Dujka,Fedor nad Orlitou s Bohatým výsledkem 6:0,6:1. Ve druhém
SF zvítězila po velkém boji dvojice Rakouš,Dujka nad Kuchařem s Dufkem v  poměru 7:5,3:6,1:0(8). Samotné finále čtyřhry se nekonalo, hráři Rakouš se Svobodou skrečovali tento zápas. Z vítězství se „radovala“ dvojice Dujka,Fedor. Ostatní výsledky na IS ČTS. Poděkování organizátorům, ale i rozhodčím v čele s panem Karlem Přerovským.