2930

Toplist

TOPlist

Jihomoravský oblastní přebor dorostenek – Jihlava 12.5 – 14.5.2018

Ve dnech 12.-14.5.2018 se uskutečnil Oblastní přebor JmTS dorostenek v areálu Teniscentra v Jihlavě, jehož pořadatelem byl místní TK Spartak. Turnaj měl solidní úroveň, přálo mu počasí, chování všech 47 hráček bylo vzorné a korektní.

Ve dvouhře se mezi nejlepších 8 prosadila kromě sedmičky nasazených také jediná nenasazená Natálie Řezníčková (2004, TK Kunštát) a kvalitní hrou se prezentovala rovněž Gabriela Hrubanová (2003, TK Agrofert Prostějov). Obě semifinálová utkání byla velmi vyrovnaná. Souboj letovických Nicol Maršálkové a Veroniky Lebišové byl plný dlouhých výměn a urputným bojem o každý míč. Po vyhrané první sadě se nakonec větším důrazem a přesností prosadila Maršálková. Souboj Petry Horákové (TK Zlín) s Petrou Csabi (TK Agrofert Prostějov) nabídl odlišný styl. Byl to zápas důrazných a rychlých výměn, podpořených výbornými servisy  a returny obou aktérek. Když už se zdálo, že Horáková za stavu 6:1 a 3:0 kráčí do finále, přidala Csabi ještě více na důrazu a riskantní hrou si vynutila 3.set a ve vyrovnané koncovce nakonec zaslouženě postoupila do finále. V něm se nakonec radovala z titulu Maršálková, která svou bezchybnou a pestrou hrou eliminovala tlak již unavenější Csabi. Nutno dodat, že vítězka za celý turnaj neztratila ani jeden set!

Soutěž čtyřher přinesla řadu dramatických utkání o jejichž vítězi se rozhodovalo až v koncovkách 3.setu. Z finálového souboje dvou nejvýše nasazených dvojic vyšla nakonec vítězně zlínská děvčata Petra Horáková – Natálie Slezáková, která po prohraném 1.setu rychle otočila průběh a zvládla i koncovku supertiebreaku. Na dvojici Csabi – Lebišová tak zbylo 2.místo.

TK Spartak Jihlava děkuje všem hráčkám i jejich doprovodu za účast a hladký průběh turnaje a těší se na setkání při dalších jihlavských turnajích.