2930

Toplist

TOPlist

Zhodnocení JUNIOR FED CUP 2013 – stříbrná radost děvčat JTS

Ve dnech 30. 11. -3. 12. 2013 se uskutečnil JUNIOR FED CUP v Rakovníku, kde výběr z Jihomoravské oblasti (Denisa Huňková, Kateřina Kocí, Tereza Plluhařová a kapitán Jiří Svoboda) obsadil ve velmi kvalitní konkurenci 2. místo.
Ve čtvrtfinále si děvčata poradila po suverénním výkonu s Jižními Čechy 3 – 0, kdy první bod v souboji dvojek zajistila Kateřina Kocí nad Kamilou Nerádovou v poměru 6-2, 6-2, která se svojí agresivní hrou nedala soupeřce mnoho šancí. Druhý bod přidala po výborném výkonu Denisa Huňková, která se prezentovala celodvorcovým tenisem a po celé utkání jasně dominovala nad Natálií Zušťákovou 6-1, 6-0. Závěrečná čtyřhra podtrhla jasnou převahu jihomoravského páru Huňková, Pluhařová, který hladce přehrál dvojici Nerádová, Kluzáková po setech 6-1, 6-0.
Nedělní semifinálové utkání slibovalo atraktivní podívanou, neboť proti nám nastoupil výběr děvčat ze Západních Čech, který byl třetím nasazeným týmem a opíral se o velmi dobrou dvojici Klára Nováková (4. místo na CŽ) a Vendula Krýslová (11. místo na CŽ). V prvním utkání zdolala západočeška Krýslová naši Kateřinu Kocí po setech 7-5, 6-3, kde o osudu utkání rozhodl především vyhraný první set a přesnější hra Krýslové a větší počet nevynucených chyb Kocí. V souboji jedniček se utkaly Denisa Huňková s Klárou Novákovou a tento zápas třetí se čtvrtou hráčkou celostátního žebříčku nabídl vynikající tenis, který splňoval všechny parametry a byl do té doby nejlepším utkáním celého turnaje. V prvním setu byla lepší hráčkou Nováková, která svým agresivnějším pojetím diktovala tempo utkání a vyhrála první set poměrem 6-4. Ve velmi vyrovnaném druhém setu se postupně začala uplatňovat chytrá a pestrá celodvorcová hra Huňkové, která v něm po velkém boji zvítězila taktéž 6-4 a zlomila tak tím celý průběh utkání. Ve třetím setu již v pohodě hrající Huňková jasně dominovala a nedala soupeřce žádnou šanci na další zvrat v utkání, které po zásluze vyhrála 6-0.
O osudu utkání tak musela rozhodnout čtyřhra, kde proti sobě nastoupily páry Huňková, Kocí proti Nováková, Krýslová. Naše děvčata podala absolutně koncentrovaný a kvalitní výkon a po zásluze ve velmi pěkném a bojovném utkání, které mělo patřičný náboj, vyhrála po setech 6-2, 6-3 a mohla tak slavit postup do finále.
V pondělním finále nastoupila naše děvčata proti prvnímu nasazenému výběru z Prahy, který se do té doby opíral o výborně hrající Lavičkovou (2. místo na CŽ) a Vidmanovou (7. místo na CŽ). V souboji dvojek zvítězila zcela zaslouženě Vidmanová nad naší Pluhařovou, kterou přehrála přesnější a trpělivější hrou v poměru 6-0, 6-2. Druhý bod přidala po vynikajícím výkonu Lavičková, která jasně přehrála svou agresivní a přesnou hrou naši Huňkovou po setech 6-0, 6-1 a potvrdila tak, že na turnaji byla suverénně nejlepší hráčkou. Čtyřhra se za rozhodnutého stavu po dohodě kapitánů již nehrála. Po zásluze tedy pražský výběr zvítězil ve finále nad naším výběrem 2-0 a nezbývalo nám nic jiného, než soupeři pogratulovat.
Závěrem bych chtěl pochválit naše děvčata nejen za finálovou účast, ale také za to, že po všech stránkách přistupovaly zodpovědně ke svým povinnostem (zápasy, tréninky, rozbory utkání, společné porady, společné stravování atd…) a byly tak vzornými reprezentantkami naší jihomoravské oblasti.