23242526272829
30

Toplist

TOPlist

První tři turnaje babytenisového okruhu JmTS „O pohár hejtmana Jihomoravského kraje“ hostily Znojmo, Tišnov a Brno

O víkendu 25.–26. 5.2024 odstartoval v tenisovém areálu TK Znojmo první turnaj dalšího ročníku turnajového okruhu JmTS v babytenisu „O pohár hejtmana Jihomoravského kraje“.
V sobotu 25. 5. rozehráli svůj turnaj chlapci za účasti celkem 23 hráčů. Do semifinále postoupili David Kočík, Leonard Šimek (oba TC-ŽLTC Brno), Jiří Svoboda a Maxmilian Hora (oba TK Zlín). V klubových derby uspěli Šimek a Hora, kteří svedli finálový souboj o titul. V něm byl úspěšnější Leonard Šimek, a stal se tak vítězem prvního turnaje okruhu JmTS, v zápase o třetí místo se pak lépe dařilo Davidu Kočíkovi.
V neděli měly na programu turnaj dívky. Do utkání nastoupilo celkem 25 hráček už na kompletním počtu sedmi kurtů, takže program turnaje probíhal velice rychle. Do semifinále prošly Emma Filkuková (HTK Třebíč), Anna Kubincová (TK Spartak Jihlava), Alžběta Mahdalová (TC-ŽLTC Brno) a Alexandra Záhradníková (TK Zlín). Ve finále po výborných výkonech proti sobě stanuly jihlavská Anna Kubincová a brněnská Anna Mahdalová. Z vítězství se nakonec radovala Anička Kubincová, která se v průběhu turnaje stále zlepšovala, a mohla se tak radovat z titulu prvního dívčího babytenisového turnaje okruhu JmTS. V boji o 3. místo byla úspěšnější Alexandra Záhradniková.

Červnový termín tour 29.–30. 6. připadl hostitelsky na areál na Ostrovci v Tišnově, kde působí tamní Sportovní klub Tenis Tišnov.
Sobotní program tradičně obstaral turnaj chlapců. Z celkem 12členné startovní listiny si postup do semifinále vybojovali Leonard Šimek, Michal Marhevka, Teo Skoták a Maxmilian Hora. Nejlépe ho zvládli Leonard Šimek a Teo Skoták, kteří se utkali o celkové prvenství. Finálový duel nakonec vyzněl vítězně pro Leonarda Šimka.
V neděli se na turnaj sjelo celkem 23 hráček. Pavouk proti sobě v semifinále svedl dvojice Štěpánková – Natálie Hálová a Karolina Zedníková – Júlia Holečková. Do finále se z nich probojovaly Štěpánková se Zedníkovou a rozhodující duel dominantním způsobem zvládla Karolina Zedníková poměrem 4:0.

Babytenisový turnajový okruh „O pohár hejtmana Jihomoravského kraje“ pokračoval o víkendu 13.–14. 7. v Brně v areálu ŽLTC.
V sobotu odehráli svůj turnaj chlapci. Po velké páteční večerní bouřce se organizátorům v sobotu ráno podařilo zprovoznit šest z celkových devíti kurtů, takže turnaj v počtu 25 hráčů začal jen s malým zpožděním. Kraloval v něm suverénní Leonard Šimek, který ve finále porazil Tea Skotáka. Třetí místo obsadil Samuel Fejfar po vítězství nad domácím Davidem Kočíkem.
V neděli se konal velice vyrovnaný a silně obsazený turnaj dívek, kterých se prezentovalo dokonce 30 hráček. Do semifinále se probojovaly hráčky ze Slovenska a v následném finále pak zvítězila výborně hrající Karolina Zedníková nad Charlotte Prekopp. V souboji o 3. místo byla úspěšnější Nela Kusendová, která porazila těsným výsledkem 4:3 Ninu Lajdovou.
Celý turnaj se odehrál v sobotu i neděli ve velmi pohodové atmosféře se spoustou krásných zápasů.