Hledej na JTS

Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Toplist


TOPlist

Webmaster

Poprvé v historii se v Brně hrálo o body do žebříčku ATP

Turnaj ITF Futures s dotací 15 000 USD proběhl v první polovině července v areálu TC Brno. Celkem se ho zúčastnilo 81 hráčů. Padesát sedm z nich muselo bojovat v kvalifikaci o osm postupových míst do hlavní soutěže.

První den kvalifikace se odehrával na 10 dvorcích. Kromě dvorců TC Brno byly využity i kurty Startu Brno ne Lesné. V průběhu celého turnaje byl pro tréninky k dispozici záložní areál TC Brno na Srbské.

Hlavní soutěž byla na patnáctitisícový turnaj neobyčejně silně obsazená. Osmý nasazený hráč byl na 350. místě ATP! Bojovalo v ní 20 Čechů. Osm z nich vyhrálo minimálně 1 kolo a připsalo si body do žebříčku ATP.

Z českých hráčů byl nejúspěšnější Daviscupový reprezentant Jan Mertl (ATP 201), který podlehl až ve finále největšímu favoritovi turnaje Uladzimirovi Ignatikovi z Běloruska (ATP 192). Finále bylo opravdovou ozdobou turnaje. Třísetovou bitvu sledovala velmi solidní divácká návštěva. Do semifinále došel i další Čech Marek Michalička (ATP 251).

Mimořádně kvalitní byla rovněž soutěž čtyřhry. Roli největšího favorita potvrdila dvojice Ignatik – Jebavý, která si ve finále poradila s brněnskou dvojicí Lojda – Šafránek. Brňáci došli do finále bez ztráty setu.

Hlavním organizátorem turnaje byl Ing. Luděk Nejedlý, který věnoval jeho přípravě a průběhu obrovské množství času a energie. Turnaj byl finančně zajištěn výhradně zásluhou sponzorů. Město Brno bohužel nijak nepřispělo. Samotný průběh zajišťoval realizační tým dobrovolníků pořádajícího klubu. Pro hráče byl permanentně k dispozici minibus, občerstvení včetně vynikající kuchyně. Samozřejmostí byly špičkově upravené kurty. Na semifinálové a finálové zápasy byla vybudována velká mobilní tribuna.

Vzhledem k tomu, že celková odezva hráčů, rozhodčích, diváků a především sponzorů byla velmi kladná, není vyloučeno, že budou následovat další ročníky.

Comments are closed.