30

Toplist

TOPlist

Okruh „O pohár hejtmana Jihomoravského kraje“ má za sebou další sérii turnajů

Čtvrtý z celkem devíti turnajů základní části babytenisového okruhu „O pohár hejtmana Jihomoravského kraje“ se uskutečnil v sobotu 20. 7. v areálu TK Zlín na Vršavě. Prezentovalo se do něj 22 dívek a 23 chlapců, kteří nejdříve bojovali ve dvanácti skupinách o postup mezi nejlepších osm a poté pokračovali vyřazovacím způsobem.

Do semifinále dívek postoupily Anna Kubincová (TK Spartak Jihlava), Zara Barteková (TCV Strání), Valerie Jurková (TK Agrofert Prostějov) a Julie Suszková (SK Vitality Slezko). Kubincová přehrála Bartekovou 4:1, Suszková Jurkovou 4:0 a stejným výsledkem skončilo také finále ve prospěch Suszkové.

Mezi chlapci se do semifinále probojovali Leonard Šimek (TC-ŽLTC Brno), Michal Marhevka (TC-MJ Tenis Líšeň), David Kočík (TC-ŽLTC Brno) a Leo Skoták (TK Agrofert Prostějov). Šimek porazil Marhevku 4:1 a Kočík Skotáka 4:2. V souboji klubových spoluhráčů byl úspěšnější Šimek, jenž se po výsledku 4/0 se stal vítězem čtvrtého turnaje okruhu v řadě.

Poslední červencový víkend hostil pátý turnaj okruhu „O pohár hejtmana Jihomoravského kraje“ areál na Rybníčku, základna oddílu Tenis Slovácko. V sobotu 27. 7. zde svedlo duely 17 chlapců a v neděli 28. 7. 21 dívek.

V sobotu za velmi teplého letního počasí byli chlapci losem rozděleni do čtyř skupin. Do semifinále se probojovali Leo Skoták (TK Agrofert Prostějov), který porazil Maxmiliana Horu (TK Zlín) 4:2, druhé semifinále se stalo kořistí Michala Marhevky (TC-MJ Brno), který jasně 4:0 přehrál Jiřího Svobodu (TK Zlín). Finále bylo velmi vyrovnané, ale přece jen se v závěru prosadil Marhevka a zvítězil nad Skotákem 4:2.

V nedělní části se ráno za burácení letní bouřky prezentovalo do turnaje 21 dívek. Čekalo je tak trošku příjemnější počasí než v sobotu kluky, ovšem i o pár zápasů více. V prvním odpoledním semifinále nejprve Anna Kubincová (TK Spartak Jihlava) jasně přehrála Alžbětu Mahdalovou (TC-ŽLTC) 4:0 a v druhém semifinále zvítězila Charlotte Prekopp (TK Studénka) nad Lucií Vaňkovou (Olymp Praha) 4:1. Finále poté ovládla Kubincová, když zvítězila 4:1.

Celá dva dny probíhaly ve velmi uvolněné a přátelské atmosféře, za což patří všem účastníkům velké díky, stejně jako rozhodčímu turnaje na Slovácku Radku Lagovi.

O víkendu 3. a 4. srpna se v areálu HTK Třebíč odehrálo šesté pokračování turnajového okruhu „O pohár hejtmana Jihomoravského kraje“.

V sobotu začali svůj turnaj chlapci. Do semifinále postoupili Michal Marhevka (TC-MJ Tenis Líšeň), Maxmilian Hora (TK Zlín), Samuel Fejfar (TK Agrofert Prostějov) a David Kočík (TC-ŽLTC Brno). V souboji o 3. místo byl úspěšnější Samuel Fejfar a celkovým vítězem se zcela zaslouženě stal Michal Marhevka.

V neděli 4. 8. pokračovaly dívky, ovšem jejich turnaj kvůli dešti začal s mírným zpožděním.

Do semifinále postoupily Charlotte Prekopp (TK Studénka), Valerie Jurková (TK Agrofert Prostějov), Zara Barteková (TCV Strání) a Tereza Štěpánková (TK Agrofert Prostějov). Na 3. místě se umístila Zara Barteková a vítězkou turnaje se po finálovém boji stala Charlotte Prekopp.

Všem 17 chlapcům a 17 dívkám děkujeme za férové zápolení a přejeme hodně štěstí v dalších turnajích.