2930

Toplist

TOPlist

Oblastní přebor mužů JmTS zima 2017/2018 – 9.-11.12.2017 TC Brno

Ve dnech 9.-11. 12. se na pěti antukových dvorcích v areálu TC Brno odehrál krajský přebor mužů. Celkem do dvouhry nastoupilo 36 hráčů, kteří bojovali o jedno postupové místo na mistroství republiky. Turnaj byl stejně jako předchozí rok kvalitně obsazen mnoha ligovými hráči a k vidění byl špičkový krajský tenis. Celé tři hrací dny proběhly ve skvělé sportovní atmosféře.

Hned na úvod turnaje došlo k vyřazení druhého nasazeného Ondřeje Čtveráka (BLTC Brno), kterého porazil Martin Bugaj (TK Zlín). První nasazený Stanislav Nebojsa (Jiskra Otrokovice) byl vyřazen Martinem Vondrákem (TK AGROFERT Prostějov) ve druhém kole a do čtvrtfinále se tedy probojovalo šest mladých hráčů, kterým ještě nebylo ani 20 let.

Milým překvapením turnaje byl domácí hráč Marek Majda (TC Brno), který prošel do semifinále, kde nestačil na Dominika Křipského (TK AGROFERT Prostějov). Dalším semifinalistou byl Jakub Novák (TK AGROFERT Prostějov), který prošel do semifinále bez větších problémů, ale Daniel Filo (TK AGROFERT Prostějov) byl nad jeho síly. Finále bylo velmi vyrovnané plné dlouhých výměn a dlouhých gemů. Nakonec se z vítězství radoval Dominik Křipský, který po necelých dvou a půl hodinách vyhrál 6:4 6:4 a získal titul krajského přeborníka mužů a zajistil si tak účast na lednovém Mistrovství republiky.

Dominik Křipský vyhrál spolu s Ondřejem Čtverákem i čtyřhru, když ve finále porazili dvojici Matouš Svoboda (TK Brno Bosonohy) – David Holub (TK Spartak Jihlava).