2930

Toplist

TOPlist

Oblastní přebor JTS – muži zima 2015/16

Ve dnech 28.-30.11.2015 se konaly OP JTS ,kategorie muži. Nalézt místo pro konání přeborů nebylo jednoduché. Do výběrového řízení se nepřihlásil nikdo . V dodatečném jednání bylo dohodnuto ,že se přebory odehraji na antuce ve dvou brněnských halách v Líšni a ve Slatině.

Startovní pole letošních přeborů bylo velice rozmanité. Vedle zkušených hráčů (Nebojsi, Šmída, Tesaře, Přehnala,Schillera) se turnaje účastnili i hráči ,kteří v posledních letech příliš turnajů neodehráli (Prokop T.,Gorecký,Kobza) i celá juniorská špička jihomoravského kraje (Bartoň,Guziur,Prokop V.,Bugaj,Křipský D.,Šprlák).

Do semifinále dvouhry se probojovaly Nebojsa,Filo,Guziur,Bartoň. První semifinále mezi Bartoněm a Nebojsou přineslo jednoznačný průběh ve prospěch Fila. Filo dokázal vyčkávat na chyby Nebojsi a ty tentokrát přicházely a po setech 6:2,6:2 postoupil do finále. Druhé semifinále přineslo tenis dvou mladých hráčů Guziura a Bartoně (17 let). V zápase dlouhých výměn byl aktivnější Guziur ,ale Bartoň hrál výbornou obranu . První set získal Bartoň 6:2. Ve druhém setu přestal Guziur chybovat a dostal se do nadějného vedení 4:1. Bartoň však dokázal vývoj setu otočit a po setech 6:2,6:4 postoupil do finále.

Finálový zápas zastihl Bartoně ve velice dobré formě. K dobré obraně ,kterou předváděl ve všech zápasech přidal i dobrý servis a vítězné míče . Za hodinu a půl kvalitního tenisu se po setech 6:2,6:4 stal Bartoň krajským přeborníkem.

I ve čtyřhrách se překvapivě prosazovali mladící. V nejkvalitnějším zápase turnaje čtyřher dokázala dvojice Guziur /Čtverák porazit v semifinále první nasazený pár Nebojsa/Skácel 6:1,4:6,10:8. Tímto vítězstvím si otevřeli cestu k celkovému vítězství na turnaji. Ve finále si poradili s dvojicí Křipský/Bartoň 6:3,6:4.

Úroveň přeboru byla velice dobrá a v obou halách dělali pořadatelé co bylo v jejich silách ,v daných podmínkách.