2930

Toplist

TOPlist

Oblastní přebor JTS dospělých konaný 7.-9.6.2014 v Uherském Hradišti

Ve dnech 7.-9.6.2014 se v areálu tenisového klubu Uherské Hradiště uskutečnil krajský přebor JTS dospělých. V kategorii mužů startovalo 37 hráčů a v kategorii žen 23 hráček. Roli nejvýše nasazeného hráče potvrdil Stanislav Nebojsa z Jiskry Otrokovice, který se probojoval do finále, byť po třech dlouhých třísetových bitvách. Ve finále mu však nedal šanci po celý turnaj výborně a bez jakýchkoli potíží hrající Pavel Nejedlý z klubu TC Brno, který v semifinále porazil Tomáše Hrabce z TK SK Zlín 6:0, 6:0, a ve finále Nebojsu 6:3, 6:0. Stanislav Nebojsa s Tomášem Hrabcem pak vyhráli čtyřhru, když ve finále porazili dvojici David Kiss, Marek Majda 6:3, 6:1. V kategorii žen bylo v prvním kole překvapením vypadnutí první nasazené hráčky Natálie Cváčkové s Annou Slovákovou (obě TK Agrofert Prostějov). Obě semifinále mezi Markétou Plachou (TK Spartak Jihlava) a Lindou Dubskou (TC Bors Club-STK Břeclav) a dále mezi Sabinou Machalovou a Barborou Miklovou (obě TK SK Zlín) nabídla velké bitvy a divácky zajímavé zápasy, přičemž šťastnější byly hráčky Dubská s Machalovou, které si zahráli finále, ve kterém zvítězila Sabina Machalová v poměru 4:6, 6:2, 7:6(4). Čtyřhru pak vyhrály hráčky Sabina Machalová a Pavla Kováčová (TC Brno), když ve finále porazily hráčky Veroniku Koudelkovou (Start Brno) s Karin Šafránkovou (TK Tilia Brno) v poměru 6:3, 6:2. Celý turnaj se odehrál ve sportovním duchu bez jakýchkoli disciplinárních prohřešků ze strany hráčů.