25262728293031

Toplist

TOPlist

Oblastní přebor JmTS starších žákyň 2021

Minulý víkend se v Jihomoravské metropoli v tenisovém areálu Židenického Lawn Tennis Clubu uskutečnil oblastní přebor JMK starších žákyň. Účastnilo se přes 25 hráček a nabídly kvalitní tenis. Ve čtvrtfinálovém zápase spolu sehrály derby hráčky Agrofertu Prostějov Barbora Veselá a Julie Paštiková, kde první set rozuzlil až tiebreak ve prospěch Veselé, druhý set už měl jednoznačnější průběh a první nasazená Veselá zvítězila poměrem 7-6 a 6-1. Další napínavé derby sehrály hráčky HTK Třebíč Ella Zimanyi a Adéla Svítilová. Po velké bitvě zvítězila výše nasazená Zimanyi poměrem 4-6 6-4 6-4. Zajímavým čtvrtfinálovým zápasem bylo i utkání domácí Dvořáčkové s pozdější finalistkou Zourkovou. Dvořáčková si v první sadě vypracovala vedení 5-3 a bohužel promarnila i několik setbolů. Zourková zúročila své zkušenosti a zápas otočila a zvítězila poměrem 7-6 a 6-1.

Semifinálové zápasy se odehrály bez velkého dramatu. Veselá porazila hladce Valentovou 6-0 a 6-4 a stejně tak Zourková zvítězila nad Zimanyi poměrem 6-4 6-0. Roli favoritky s přehledem splnila Barbora Veselá, která došla ke svému titulu bez ztráty setu. Ve finálovém zápase zvítězila lehce nad Zourkovou 6:3 6:2.

O velké překvapení se ve čtyřhře postaral mladý pár Dvořáčková-Paštiková, který vyřadil v semifinálovém utkání první nasazaný pár Veselá-Valentová 3-6 6-3 a 10-7. V druhém semifinálovém zápase hladce zvítězil pár Zimanyi-Svítílová nad Boudovou-Ostravskou 6-3 6-1 a došel až k titulu, kde ve finálovém zápase zvládl roli favorita a zvítězil nad párem Dvořáčková-Paštiková 6-2 7-5.

Velké díky patří hostujícímu klubu ŽLTC Brno, ePartners a Jihomoravskému tenisovému svazu za skvělou spolupráci, dále všem hráčkám, rodičům, i trenérům a panu rozhodčímu, za vynikající výkony, férové chování a celkově bezproblémový průběh turnaje.