Hledej na JTS

Září 2019
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Toplist


TOPlist

Webmaster

Oblastní přebor JmTS dorostenců, i tentokrát v režii třebíčského hráče Ondřeje Válka

 

V tenisovém areálu HTK Třebíč se v termínu 18-21.5.2.2019 konal Oblastní přebor Jihomoravského tenisového svazu dorostenců. Z celkového počtu 69 přihlášených hráčů se do čtvrtfinálových bojů ve dvouhře probojovali Ondřej Válek (HTK Třebíč), Jakub Novák (TK Agrofert Prostějov), Hynek Bartoň (TK Agrofert Prostějov) a Josef Zapletal (TK Slovácko). V pondělí dopoledne se rozehráli obě semifinálová utkání, a to  Válek–Novák a Bartoň-Zapletal. Déšť a zima  komplikovala v pondělí jinak hladký průběh přeborů, obě utkání se přerušovala a tak SF dohrávka se konala až v úterý dopoledne. Za stavu (6/2, Válek z pondělí) se dohrával zápas Válek-Novák, kde druhý set přinesl větší vzdor Nováka, ale přesto Ondřej Válek zvítězil 6/3 a postoupil do finále. Druhá dvojice Bartoň-Zapletal (2/1 z pondělí), kde hráč Zapletal ukončil hru scr.

V úterý dopoledne se již čekalo na samotné finále turnaje. Ondřej Válek z HTK Třebíč navázal na své vítězné tažení celým turnajem a porazil Hynka Bartoně výsledkem 6:3,6:4. Po utkání Ondra přiznal, že byl pochopitelně  nervózní před samotným finálovým zápasem, ale dokázal to výborným způsobem ustát a nedat soupeři nic najevo v průběhu celého zápasu.

Mám obrovskou radost, že se mi povedlo zvítězit v zimě i v létě na Oblastním přeboru JmTS dorostenců, a to ještě doma na kurtech HTK Třebíč  a kvalifikovat se tak na Pardubickou juniorku, kam se moc těším, dodal Ondřej Válek.

Ve čtyřhře Oblastního přeboru startovalo 27 dvojic, do SF přeboru pak postoupili páry Vondrák/Bartoň (oba TK Agrofert Prostějov), Zapletal/Válek (TK Slovácko a HTK Třebíč), Paleček/Doušek (oba ŽLTC Brno), Novák Jakub/Ventrča (TK Agrofert Prostějov, TK Zlín). V prvním SF zvítězili bez boje (scr.) Vondrák/Bartoň. Ve druhém SF pak výsledkem 6/3,4/6,1/0(8) zvítězili Novák/Ventrča. Samotné finále bylo napínavé, plné krásných výměn až do konce utkání, kde výsledkem 4:6,6:4,1:0(5) zvítězili pánové Vondrák/Bartoň.

 Za výborné výkony v průběhu celého turnaje si nejlepší hráči převzali od organizátorů z HTK Třebíč poháry Jihomoravského tenisového svazu spolu s peněžními certifikáty na odběr zboží. Poděkování patří organizátorům za hladký průběh celého Oblastního přeboru a také vrchnímu rozhodčímu panu Davidovi Navrátilovi a hlavní rozhodčí Daně Neumannové, za jejich přesné řízení turnaje. Děkujeme a přejeme všem mnoho sportovních úspěchů v roce 2019

Výsledkový pavouk turnaje ZDE

Comments are closed.