2728293031

Toplist

TOPlist

Oblastní přebor Jihomoravského tenisového svazu starších žákyň se uskutečnil ve dnech 10-12.6.2023 v areálu Horáckého tenisového klubu v Třebíči

Z celkového počtu více než 60-ti evidovaných hráček, se v páteční odpoledne přihlásilo do turnaje celkem 45 účastnic. Jako nejvýše nasazenou hráčkou v turnaji byla Eliška Dřevojanová, vítězka Zimního oblastního přeboru JmTS starších žákyň. Čtvrtou nasazenou pak Nela Padrnosová a sedmou Anežka Dřevojanová. Další hráčské zastoupení domácího klubu HTK tvořily Ema Vomelová, Stella Apolínová, Stela Ivanová, Laura Brodská a Emma Zedníčková, celkově tedy 8 úspěšných hráček v turnaji.

Sobotní a nedělní zápasy naznačily, že první osmička hráček si pohlídá postup do dalších kol v turnaji, tz. osmifinále, a to se také stalo. O postup mezi nejlepší čtveřici si to pak rozdaly sestry Dřevojanovi, kde Eliška potvrdila své postavení na žebříčku a zvítězila nad Anežkou 6:4,6:2. Dále Natálie Havelková zvítězila nad Melisou Zaťko v poměru 6:1,6:4. V dolní části pavouka pak dominovala Nela Padrnosová vítězstvím nad Adrianou Bukalovou v poměru 6:3,6:1 a Karolína Šmídová porazila Barboru Miklišovou stejným výsledkem 6:3,6:1.

Pondělní semifinálové dopoledne přineslo výborný výkon Elišky Dřevojanové, která snadno přešla přes Natálii Havelkovou do finále poměrem 6:1,6:3.  Druhý zápas přinesl v prvním setu velkou bitvu. Nela Padrnosová po přesné a agresivní hře vedla v první sadě 5:2 nad Karolínou Šmídovou, ale ani to jí však nestačilo na vítězství v prvním setu. Karolína Šmídová svojí téměř bezchybnou hrou od základní čáry a za tohoto stavu dostala Nelu do úzkých a ta již bohužel nenašla recept na  zisk dalších her. Karolína zvítězila v prvím setu výsledkem 7:5. Druhý set pak pokračoval dominancí Karolíny. Svou hrou už neumožnila Nele Padrnosové vrátit se do zápasu. Výsledkem 6:1 pro Karolínu tak skončil druhý set.

Finále – Eliška Dřevojanová proti Karolíně Šmídové, kde Eliška potvrdila jasnou pozici 1. hráčky v turnaji a v Jihomoravském kraji. Hrála velmi dobře a čekala na svoji příležitost. V prvním setu jeden break a vítězství v poměru 6:4. Ve druhé sadě si „pohlídala“ soupeřku a vcelku bez problémů zvítězila poměrem 6:3.

Vítězkou Oblastního přeboru JmTS se stala Eliška Dřevojanová,  a to výsledkem 6:4, 6:3 nad Karolínou Šmídovou. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na MČR.

Pouze devatenáct párů se prezentovalo v turnaji na oblastním přeboru JmTS. Do čtvrtfinále pak postoupily dvojice Dřevojanová E-Dřevojanová A, Skořepová-Kovářová, Brodská-Langášová a Bukalová-Padrnosová. V semifinále Dřevojanová/Dřevojanová zvítězila nad dvojicí Skořepová/Kovářová 6:4,3:6,1:0(3) a Bukalová/Padrnosová zvítězila nad Brodskou/Langášovou v poměru 6:2,6:0. Samotné finále turnaje čtyřhry pak ovládla dvojice Bukalová/Padrnosová, nad Dřevojanová/Dřevojanová a to bez boje (scr.) Důvodem nenastoupení k zápasu byly zdravotní problémy Elišky Dřevojanové, které si přivodila v předcházejícím zápase.

Děkujeme všem hráčkám za účast v turnaji, těm nejlepším gratulujeme k postupu na MČR. Poděkování rozhodčím v čele s panem Karlem Přerovským a organizátorům za uspořádání této sportovní akce. Poděkování  Jihomoravskému tenisovému svazu za poskytnutí pohárů a věcných cen pro finalistky oblastního přeboru starších žákyň.