2930

Toplist

TOPlist

Oblastní halový přebor JTS mladších žaček 2015 / 2016

Každoročně je začátek kalendářního roku vyhrazen zimním oblastním přeborům v mládežnických kategoriích.  O víkendu  9.-11.1. se konal v brněnských halách v Líšni a ve Slatině oblastní přebor mladších žaček. Mezi přihlášenými chyběla z jihomoravské špičky  pouze prostějovská trojice Přecechtělová,Bubeníková a Ivanová.

Ze zápasů prvního kola na sebe upozornil svou kvalitou i dramatičností zápas nasazené čtyřky Tomajkové (Prostějov) a Šmejkalové (Zlín-Mladcová). Tomajková nevyužila čtyři mečboly a nakonec odešla poražena 6:1,2:6,6:7. O postup do čtvrtfinále bojovala jako lev mladičká Sára Bejlek (Prostějov) . V kvalitním zápase si poradila s nasazenou Hanákovou (TC Brno) 6:2,7:5.  Mezi poslední osmičku neproklouzla ani nasazená Kostelná (TC Cllacic Brno) . Ve vyrovnaném zápase dobré úrovně prohrála s Podškubkovou  (Spartak Jihlava) 6:3,7:6.

V prvním čtvrtfinále si poradila Šulcová (Prostějov) s Bejlek 6:4,6:1. Druhou semifinalistkou se stala Šmejkalová ,která v nekonečném zápase plném dlouhých výměn porazila Havlovou (Spartak Jihlava) 6:7,6:4,6:4. O postupu Řezničkové (TK Kunštát) mezi poslední čtveřici s Podškubkovou rozhodl první set. Ten vyhrála Řezničková 7:6 druhý 6:0 a byla v semifinále. I poslední čtvrtfinále mezi Wirglerovou (TK Znojmo) a Pařízkovou  (TC-MJ TENIS) bylo velice dramatické. Pařízková vedla v prvním setu 5:3 ,ale bojovná Wirglerová otočila zápas ve svůj prospěch 7:6,6:1.

V semifinále si poradila první nasazená Šulcová se Šmejkalovou 7:5,6:0. Druhé semifinále přineslo velké drama. Wirglerová začala zápas velice dobře a soustředěnou hrou zvládla koncovku prvního setu a i ve druhém vedla 5:3 a měla jeden mečbol. Jenže Řezničková prokázala pevné nervy a po 135 minutách postoupila po setech 5:7,7:5,6:2 do finále. Finále zastihlo Šulcovou ve velké pohodě. Jako velká (malá) hráčka si svůj nejlepší výkon schovala na finále. Bezchybným tenisem plným vítězných úderů vyprovodila unaveně působící Řezníčkovou 6:1,6:2 a stala se zaslouženou přebornicí .

Ve finále čtyřhry proti sobě nastoupily Řezničková/Wirglerová proti dvojici Tomajková/Šmejkalová . Prvně jmenovaná dvojice vyhrála 6:1,7:6.

Všem účastnicím děkuji a vzorné chování v průběhu turnaje a gratuluji finálové dvojici k postupu na MČR.