2930

Toplist

TOPlist

Oblastní finále Memoriálu Zdeňka Kocmana v kategorii minitenis 2019

Za účasti 10 z 12 nejlepších družstev základní části se v sobotu 22.6. uskutečnilo oblastní finále Memoriálu Zdeňka Kocmana v kategorii minitenis. Omluvená družstva BLTC Brno a Spartaku Jihlava tak nahradili další v pořadí z dlouhodobé části, minitenisté HTK Třebíč a Dolních Dunajovic.
Letos se přebor opět odehrál v krásném areálu znojemského TK a naše mladé naděje přišel pozdravit i podpořit místostarosta města Znojmo p. Jan Blaha, který celou akci zahajoval a všem účastníkům popřál hodně sportovního štěstí.

Největším favoritem na titul byl opět tým Agrofertu Prostějov, který svou roli jasně potvrdil, a celému turnaji s přehledem dominoval s celkovým skóre 24:2.
Druhé místo obsadil TK Zlín, který v dramatickém prvním i druhém utkání s TC Brno a Moravským Krumlovem porazil své soupeře při rovnosti bodů 4:4 lepším skóre vyhraných setů a v semifinále si poradil s „rezervou“ ŽLTC Brno. V souboji o bronzové medaile A tým ŽLTC Brno celkem  jasně přehrál mladé naděje ŽLTC Brno B a židenické áčko v čele s největší oporou družstva Janem Kolářem bralo bronzové medaile.
Pátý skončil domácí tým TK Znojmo, šesté místo pak obsadili neuvěřitelní bojovníci ze Žďáru nad Sázavou, kteří celý turnaj odehráli pouze se třemi hráči!!! A nebýt nemoci klíčové opory družstva, určitě by stáli na stupních vítězů. V zápase o sedmé místo přehrálo družstvo DM Acadamy mládí z Moravského Krumlova.
Do finálových bojů z předkola nepostoupily kluby TC Brno, HTK Třebíč, TK Třebíč a Dolní Dunajovice kteří hráli o konečné umístění na 9.-12. místě a zkompletovaly tak tabulku celého turnaje.
Akci přálo počasí, k vidění byly zajímavé zápasy a celý turnaj proběhl ve velmi pohodové atmosféře. Velké poděkování patří všem dětem, které předváděli úžasné výkony a samozřejmě také řediteli přeboru Martinu Wirglerovi i pořádajícímu oddílu TK Znojmo, který připravil svůj areál pro všechny mladé hráče i jejich doprovod opravdu dokonale.