25262728293031

Toplist

TOPlist

Oblastní finále MEMORIÁLU ZDEŇKA KOCMANA v babytenise 2022

Z celkového počtu 45 družstev babytenisu , která se v rámci jihomoravské tenisové oblasti zúčastnila na jaře dlouhodobé základní části, postoupilo dvanáct nejlepších do Oblastního finále Memoriálu Zdeňka Kocmana 2022, které se uskutečnilo ve dnech 3.a 4.9. již tradičně na dvorcích ŽLTC Brno.

Vítězem letošního ročníku se stali mladí babytenisté TC-ŽLTC Brno, kteří ve finále zvítězili nad druhým nejvýše nasazeným týmem TC Bors Club 4:2 a kromě zlatých medailí si vybojovali i postup na MČR. Bronzovou příčku obsadilo zaslouženě družstvo SK Tenis Tišnov, které se po celou dobu turnaje prezentovalo velmi dobrými výkony a nebýt v semifinále neproměněného mečbolu v souboji druhých hráček, mohlo družstvo z Tišnova pomýšlet i na cennější medaili.
Čtvrté místo brala rezerva TC-ŽLTC Brno, když ve čtvrtfinále domácí trošku překvapivě přehráli nasazený tým ze Žďáru nad Sázavou, aby pak v souboji o bronz podehli Tišnovu. V souboji dvou pohodových týmů o páté místo, porazilo BLTC  Žďár nad Sázavou a v zápase o sedmou příčku vyhrálo družstvo Spartaku Jihlava nad babytenisty ze Slovácka.
Na devátém místě skončilo družstvo DM Academy a desáté místo obsadilo mládí TK Zlín. V zápase o 11.místo byli úspěšnější hráči z Mikulova, kteří přehráli líšeňský MJ Tenis.

Odměnou pro všechna družstva i jednotlivce byly krásné poháry i medaile, které při závěrečném vyhlášení předávali předseda JmTS  Jan Macharáček a vrchní rozhodčí p. Karel Přerovský a Michael Sova.

Akci v neděli dopoledne nepřálo počasí, takže po dohodě kapitánů byla polovina hracího plánu přesunuta do areálu TC Brno, kde byly odehrány dva čtvrtfinálové zápasy. Semifinále i finále se už mohlo odehrát před velmi slušnou diváckou kulisou v areálu ŽLTC Brno a velké poděkování tedy patří nejen všem dětem které svými výkony přispěly k vysoké úrovni celého turnaje, ale také pořádajícímu oddílu ŽLTC Brno a TC Brno za poskytnutí svých areálů pro tuto akci. Taktéž bych chtěl poděkovat Evě Komárkové, správci areálu ŽLTC Brno, rozhodčím panu Přerovskému, Sovovi a Zdeňkovi Kunickému za velmi rychlé vysušení a zprovoznění všech 9 dvorců po vydatném dešti.