Hledej na JTS

Leden 2020
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Toplist


TOPlist

Webmaster

O pohár hejtmana JMK 2019 MASTERS

 

Třetí ročník letošního okruhu dětí do 9-ti let pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka má za sebou závěrečný turnaj deseti nejlepších chlapců a deseti nejlepších dívek. Turnaj nesl název „MASTERS“  a konal se 29.9.2019 za letního počasí na kurtech TC Brno.

Závěrečnému turnaji předcházelo osm kvalifikačních turnajů, které se konaly v Třebíči,  Znojmě, Uh.Hradišti , Prostějově, Tišnově, ŽLTC Brno, Zlíně a TC MJ Líšeň. Každý turnaj byl bodován a podle získaných bodů se vytvořila desítka chlapců a dívek. Celkově se okruhu zúčastnilo 138 dětí.

V kategorii chlapců si postup do semifinále vybojovali ze skupiny „A“ Šnorich a Jastrabek bez větších problémů. Ve skupině „B“ byly boje daleko vyrovnanější a o postupujících musela rozhodovat mini tabulka třech hráčů. Černý Petr nakonec zůstal Barynovi a postup si vybojovala dvojice Pařízek , Koc. Semifinále pro sebe rozhodli s přehledem vítězové skupin. Šnorich si poradil 4:1 s Kocem a Pařízek nedal Šanci Jastrabkovi a vyhrál 4:0. Vítězem turnaje se stal Šnorich (Prostějov), který porazil Pařízka(ŽLTC Brno) 4:1. Třetí místo vybojoval v klubovém derby dvou hráčů TC Brno Jastrabek ,který porazil Koce 4:1. Páte místo vybojoval Kvapil (Týniště) nad Barynou z Prostějova  4:1. Sedmý skončil Schneebaum (Třebíč) ,osmý Vurm (TC Brno) ,devátý Bartovič (TC Brno) a desáté místo patřilo Staňkovi (TC Brno).

V kategorii dívek postoupila ze skupiny „A“ dvojice Hrdličková, Tománková. Ve skupině „B“ musel o postupu rozhodovat vzájemný zápas mezi Navrátilovou a Miškovsky ,který vyhrála Navrátilová 4:1 a mohla se radovat z postupu.  Semifinále mezi Hrdličkovou a Navrátilovou vyhrála prvně jmenovaná 4:1. Ve druhém semifinále si poradila ve vyrovnaném zápase Tománková se Šmídovou 4:2. Finále přineslo velkou tenisovou bitvu, ve které se nakonec radovala Hrdličková (Tišnov) vítězstvím nad Tománkovou (Slovácko) 4:3  .  Třetí místo si nenechala vzít Šmídová (Uh.Brod) vítězstvím nad Navrátilovou (D+M Academy) 4:1 . Pátá skončila Miškovsky (Prostějov), vítězstvím nad Filipi (Kraví Hora) 4:1.Sedmá skončila Bukalová (Tišnov) vítězstvím nad Prosovou (Bystřice nad Pernštejnem) 4:1. Na devátém místě skončila Dřevojanová (Moravský Krumlov) a desátá Hlobilová (Zlín).

Poděkování patří jak JMK za podporu okruhu .Oddílu TC Brno ,který se zhostil s rolí hostitele ve svém areálu na výbornou. A všem hráčům, hráčkám i jejich doprovodu za vzorné chování.

Comments are closed.