Hledej na JTS

Květen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Toplist


TOPlist

Webmaster

O POHÁR HEJTMANA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE III.ročník

 

Třetí ročník má za sebou okruh dětí do 9-ti let „O POHÁR HEJTMANA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE“. Letošní okruh navázal na své dva předešlé ročníky prvním turnajem ve Znojmě a pokračoval ve Zlíně, ŽLTC Brno, Tišnově, Slovácku, Třebíči, TC-MJ Líšeň a základní část ukončil na kurtech v Prostějově. Všichni organizátoři se postarali o příjemné prostředí a poklidný průběh jednotlivých turnajů. Díky Jihomoravskému tenisovému svazu čekaly na účastníky krásné poháry a diplomy a medaile pro všechny účastníky.

Záštitu nad celým okruhem převzal hejtman Jihomoravského kraje. O možnost zahrát si na závěrečném turnaji a bojovat o krásné poháry usilovalo 88 chlapců a 84 dívek. Jednotlivé turnaje byly bodovány a do závěrečného „MASTERS“ na TC Brno se probojovalo deset nejlepších chlapců a deset dívek.

V kategorii chlapců si výborně vedl vítěz čtyř turnajů základní části Tomáš Wirgler ze Znojma. Do semifinále ho doprovodil Štěpán Robenek ze Studénky, Jakub Košťál z Třebíče a Tomáš Veškrna z Jihlavy. Do finále nakonec postoupil favorit číslo jedna Wirgler a možná trošku překvapivě, ale určitě zaslouženě Robenek ze Studénky. Finálové utkání bylo bojem razantně hrajícího Wirglera a běhavého Robenka. Vítězem třetího „MASTERS „ se stal nakonec po vítězství 4:1 Tomáš Wirgler. Třetí místo vybojoval Košťál z Třebíče vítězstvím 4:3 nad Veškrnou. Na dalších místech skončil 5. Matias Šnorich (Prostějov), 6. Radek Laššan (Mikulov), 7. Martin Mlčůch  (Start Brno), 8. Filip Žák (ŽLTC Brno), 9. Ondřej Ferenc (ŽLTC Brno), 10. Patrik Lukš (Třebíč).

Kategorie dívek měla dvě favoritky, Christinu Dostálovou z Prostějova, vítězku tři turnajů základní části. Konkurovat ji měla domácí hráčka TC Brno a vítězka dvou turnajů Isabela Skořepová. Předpoklady se naplnily a obě hráčky postoupily mezi poslední čtveřicikam je doprovodila Hrdličková Terezie (Tišnov) a Klieštěncová Klára ze slovenských Piešťan. Obě favoritky Dostálová a Skořepová nedaly svým semifinálovým soupeřkám šanci a bez problémů postoupily do finále. V zápase velice dobré úrovně a dlouhých výměn se z vítězství 4:1 radovala Christína Dostálová . Třetí místo vybojovala Hrdličková vítězstvím nad Klieštěncovou 4:1. Na dalších místech skončily 5. Ema Chladová (Znojmo), 6. Vanesa Mrázová  (LTC Hodonín), 7. Nelli Semotanová (Tišnov), 8. Klára Haruštiaková (Břeclav), 9. Adriana Bukalová (Tišnov), 10. Amelie Musilová (Tišnov).

Závěrem bych chtěl poděkovat všem co se na této pěkné akci podíleli. Jihomoravskému kraji, Jihomoravskému tenisovému svazu i všem pořadatelům jednotlivých turnajů.
MJ

Comments are closed.