22232425262728
2930

Toplist

TOPlist

Mistrovství České Republiky družstev ovládli tenisté z Prostějova také v kategorii dorostu a minitenisu.

Dorostenecká sestava TK Agrofert v sestavě na finálové utkání i s Jakubem Menšíkem a Sárou Bejlek ve čtvrtfinále porazila na dvorcích pražské Sparty postupně TK Slavii Plzeň 7:2, v semifinále výběr 1. ČLTK Praha 6:3 a v souboji o titul pražskou Spartu 5:1 a obhájila loňský titul i v kategorii dorostu, který je z těch mládežnických asi nejvíce ceněný.

V Praze nás reprezentovalo také družstvo ŽLTC Brno, které bohužel letos nepřešlo přes předkolo, kde prohrálo s družstvem LTC Modřany 2005 v poměru 2:7.

MČR minitenistů letos přivítalo Valašské Meziříčí a mládí TK Agrofert Prostějov si po vzoru svých starších kolegů také dokráčelo pro titul. Prostějovští ve čtvrtfinále porazili LTK Liberec 8:0, v semifinále Spartu Praha 6:2 a ve finále TK Prechezu Přerov 6:2. Prostějovští prošli celým turnajem bez zaváhání a zlaté medaile jim po právu náleží.

Druhým družstvem z JmTS, které se zúčastnilo MČR bylo TC Brno, které se však po odstoupení TK Slavie Plzeň dozvědělo o své nominaci pouhé dva dny před mistrovstvím.

I přesto brněnští v podstatě bez tréninku odjeli do Valašského Meziříčí a ve čtvrtfinále porazili LTC Slovan Kladno 6:2. V semifinále už brňané nestačili na TK Prechezu Přerov(2:6) a v souboji o 3.místo podlehli pražské Spartě 2:6.

Všem našim zástupcům na MČR gratulujeme, děkujeme za reprezentaci JmTS a přejeme hodně zdraví a úspěchů.