2930

Toplist

TOPlist

Memoriál Zdeňka Kocmana 2016 – babytenis

Z celkového počtu 53 družstev babytenisu , která se v rámci jihomoravské tenisové oblasti zúčastnila na jaře dlouhodobé základní části, postoupila dvanáctka nejlepších do Oblastního finále Memoriálu Zdeňka Kocmana 2016. To se uskutečnilo ve dnech 10. a 11.9. na dvorcích ŽLTC Brno.

Pozici prvního nasazeného družstva a také roli největšího favorita potvrdili hráčky a hráči A týmu TC MJ Tenis-Líšeň, kteří za celý turnaj ztratili pouhé dva body a po právu se tak mohli radovat z titulu Oblastního přeborníka a také postupu na MČR v Prostějově. Na druhém místě skončilo družstvo TC Brno A, které v dramatickém a emotivně velmi vypjatém semifinále z „mečbolu“ porazilo TK Spartak Jihlavu, na kterou tak zbyla „jen“ bronzová příčka.

Čtvrté místo obsadilo B družstvo TC MJ Tenis-Líšeň. V souboji dvou pohodových týmů o páté místo porazil domácí tým ŽLTC Brno SK Tenis Tišnov a souboj o sedmou příčku vyhrálo družstvo TK Znojmo o jediný game nad TC Brno B.

Na devátém místě skončil po příliš krutém losu v předkole TK SK Zlín, desáté místo obsadili TK Drnovic a jedenácté B tým domácího ŽLTC Brno. Dvanáctá příčka zbyla na  družstvo Bors Clubu Břeclav, které si přesto zaslouží obdiv. Břeclavští celý turnaj odehráli pouze se třemi hráči a přesto mohli při troše štěstí pomýšlet i na vyšší příčky.

Odměnou pro všechna družstva i jednotlivce byly krásné poháry i medaile, které při závěrečném vyhlášení předávali předseda JmTS Jan Macharáček, syn Zdeňka Kocmana Luděk a člen VV JmTS Michal Juda.