25262728293031

Toplist

TOPlist

Masters „O POHÁR HEJTMANA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE„ 2022

Většinu článků o závěrečném „MASTERS“ kategorie dětí do 9-ti let jsem začínal slovy “za krásného téměř letního počasí……“ . Letos musím začít trošku jinak. V sobotu 17.9. se sešlo deset nejlepších chlapců a deset nejlepších dívek na tenisových kurtech v Líšni, aby odehráli XXIV. ročník „MASTERS“, který se hraje sedmým rokem pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje a nese název „O POHAR HEJTMANA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE“ . Jak jsem naznačil v úvodu počasí příliš nepřálo, ale odhodlání všech dětí udělalo z turnaje povedenou akci.

Hráči a hráčky byli rozděleni do skupin podle umístění v nominačních turnajích a zápasy mohly začít. V kategorii chlapců se ve skupině „A“ prosadili Stalčík a Rožek a postoupili do semifinále. Oba jsou drobné postavy, ale zdobila je bojovnost a šikovnost. Ve skupině „B“ se prosadil favorit turnaje Veselý a do semifinále ho doprovodil možná trošku překvapivě, ale zaslouženě Louda.

Kategorie dívek se od prvních zápasů prezentovala velkou vyrovnaností. Výjimkou byla ve skupině „A“ hráčka Vychodilová, která postoupila do
semifinále se ztrátou jediné hry. Druhou postupující byla Pospíšilová, která v rozhodujícím zápase porazila 4:3 Stejskalovou. Ve skupině „B“ byly na postup tři hráčky, které v konečné tabulce dělil pouze poměr vyhraných a prohraných her. Černý Petr nakonec zůstal Špačkové a z postupu do semifinále se mohla radovat Kalousková a Bačíková.

V prvním semifinále chlapců si poradil Veselý (Prostějov) s Rožkem (Břeclav) 4:1. Druhé semifinále vyhrál stejným poměrem Stalčík (Slovácko) nad Loudou (TC-ŽLTC Brno). V kategorii dívek se z postupu do finále mohla radovat Vychodilová (Ostrava), která si poradila s Bačíkovou (Prostějov) 4:0. Druhé semifinále bylo velkou bitvou, kterou vyhrála Pospíšilová (Přerov) 4:2 nad Kalouskovou (TC-ŽLTC Brno).

Teplota stále kolísala mezi 12-15 stupni a vše bylo připraveno na zápasy o konečné pořadí. V zápasech o konečné deváté místo si poradila Bukalová (Tišnov) s Balej (Prostějov) 4:2. V kategorii kluků porazil Gorecký (TC-MJ) Hrádka (TC- ŽLTC Brno) 4:2. Sedmé místo si vybojovala Khýr (Prostějov) vítězstvím nad Kazíkovou (TC-ŽLTC Brno) 4:2. V kategorii chlapců si Bolek (Brno- Komín) poradil s Jilečkem (Jihlava) 4:2. V zápasech o páté místo porazila Stejskalová (Prostějov) Špačkovou (Žďár nad/S.) 4:1 a Chylík (TC-ŽLTC Brno) porazil Slámu (Tišnov) 4:2. Třetí místo vybojovala Eliška Kalousková, která porazila Moniku Bačíkovou 4:1. V kategorii kluků si v nejdelším zápase turnaje poradil Filip Rožek s Petrem Loudou 4:3. Finále chlapců a dívek měla společné to, že se do něj probovaly osmileté děti proti devítiletým. Ve finále chlapců si poradil Matěj Veselý (roč.2013) s Jakubem Stalčíkem (roč. 2014) 4:0. V kategorii dívek se z vítězství radovala favoritka celého turnaje Tereza Vychodilová (2013), která porazila Annu Pospíšilovou (2014) 4:1. Vítězové letošního „MASTERS“ Matěj Veselý a Terezka Vychodilová mají společné, že
vyhráli celkové pořadí po odehraných osmi turnajích. Patří jim velká gratulace a já jim přeji hodně dobrých výsledků v jejich tenisové kariéře.

Součástí „MASTERS“ byla soutěž v doplňkových soutěžích (hod, skok, běh), které nejen ukázaly šikovnost dětí, ale hlavně měly sloužit jako odreagování od tenisových zápasů. Vítězové byli Vychodilová a Louda.

Zápasy o konečné pořadí sledoval i hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich, starosta městské části Líšeň Břetislav Štefan a tenisová hvězda Bára Krejčíková. Všechny děti si odnesly krásné „megapoháry“, medaile a hlavně spoustu krásných zážitků, které nepokazil ani závěrečný déšť, provázející závěrečný ceremoniál.

Závěrem bych chtěl poděkovat panu hejtmanovi Mgr. Janu Grolichovi, pod jehož záštitou se celý okruh odehrál. Děkuji nejen dětem za předvedené výkony, ale i všem zúčastněným. Také Báře Krejčíkové, která si v nabitém tenisovém programu a chladném počasí našla čas a přišla mezi děti .

Poděkování patří i rodičům, za celý turnaj jsem nemusel řešit žádný konflikt.
Ještě jednou všem děkuji a těším se na další ročník.