25262728293031

Toplist

TOPlist

Krajské finále JmTS Memoriálu Zdeňka Kocmana v babytenisu 2017

Z celkového počtu 54 družstev babytenisu , která se v rámci jihomoravské tenisové oblasti zúčastnila na jaře dlouhodobé základní části, postoupila třináctka nejlepších do Oblastního finále Memoriálu Zdeňka Kocmana 2017. To se uskutečnilo ve dnech 9.a 10.9. na dvorcích ŽLTC Brno.

Pozici prvního nasazeného družstva a také roli největšího favorita potvrdili hráčky a hráči  týmu TC Brno,kteří se tak mohli radovat z titulu Oblastního přeborníka a také postupu na MČR v Prostějově. Na druhém místě skončilo družstvo TK Zlín, které v dramatickém a emotivně velmi vypjatém finále nedotáhlo do konce dobře rozehranou dvouhru třetích chlapců a ve čtyřhrách už dominovali hráči TC Brno.Do Zlína tak putovaly stříbrné medaile. Bronzovou příčku obsadilo sympatické domácí družstvo ŽLTC Brno.
Čtvrté místo bralo jediné ze semifinalistů nenasazené družstvo Spartaku Jihlava. V souboji dvou pohodových týmů o páté místo, porazil  tým TK Znojmo mládí Borsu Břeclav a souboj o sedmou příčku vyhrálo družstvo TK Blansko  nad babytenisty z Bystřice pod Hostýnem.
Na devátém místě skončil HTK Třebíč,který doplatil na absenci prvních dvou hráčů ze základní části.Po příliš krutém losu v předkole,kde tišnovští vylosovali pozdějšího semifinalistu z Jihlavy,bral SK Tenis Tišnov jen desáté místo.Jedenáctou příčku obsadilo družstvo TK Hrušovany nad Jevišovkou a dvanáctou tým z Velkých Bílovic.Třinácté místo zbylo na družstvo Tenis Slovácko.

Odměnou pro všechna družstva i jednotlivce byly krásné poháry i medaile, které při závěrečném vyhlášení předávali předseda JmTS  Jan Macharáček a vedoucí kanceláře Jiří Hanák.