2930

Toplist

TOPlist

Krajské finále babytenisu MEMORIÁLU ZDEŇKA KOCMANA 2020

Z celkového počtu 50 družstev babytenisu , která se v rámci jihomoravské tenisové oblasti zúčastnila na jaře dlouhodobé základní části, postoupilo dvanáct nejlepších do Oblastního finále Memoriálu Zdeňka Kocmana 2020, které se uskutečnilo ve dnech 5.a 6.9. již tradičně na dvorcích ŽLTC Brno.

Vítězem letošního ročníku se stali mladí babytenisté TC Brno, kteří ve finále zvítězili, nad druhým nasazeným týmem HTK Třebíč. Kromě zlatých medailí si výběr hráčů z oddílů TC Brno a ŽLTC Brno startující pod hlavičkou brněnského TC vybojovali i postup na MČR. Bronzovou příčku obsadilo zaslouženě družstvo TK Znojmo, které se po celou dobu turnaje prezentovalo velmi solidními výkony.
Čtvrté místo patří po postupu až z předkola asi největšímu překvapení turnaje, babytenistům z Bystřice pod Hostýnem . V souboji týmů o páté místo, porazilo TC Brno B mladé tenisty ze Zlína a domácí „rezerva“ ŽLTC prohrála v zápase o sedmou příčku s družstvem BLTC Brno.
Na devátém místě skončilo družstvo Žďáru nad Sázavou a desáté místo obsadilo mládí z Boskovic. V zápase o 11.místo byli úspěšnější babytenisté MJ Tenis Líšeň, kteří přehráli letošního nováčka z Moravského Krumlova.

Odměnou pro všechna družstva i jednotlivce byly krásné poháry i medaile, které při závěrečném vyhlášení předávali předseda JmTS  Jan Macharáček a vrchní rozhodčí p. Karel Přerovský a Michael Sova.

Akci v sobotu přálo počasí, takže všechna předkola a zápasy o umístění na 9-12 místě byla odehrána dle původního plánu na dvorcích ŽLTC Brno. Do nedělního programu zasáhl déšť a díky nabídce TC Brno, odehrát polovinu hracího plánu na jejich dvorcích, nenabral skluz ani nedělní program. Velké poděkování tedy patří nejen všem dětem které svými výkony přispěly k vysoké úrovni celého turnaje, ale také pořádajícímu oddílu ŽLTC Brno a TC Brno za poskytnutí svých areálů pro tuto akci.