25262728293031

Toplist

TOPlist

Krajské finále babytenisu MEMORIÁLU ZDEŇKA KOCMANA 2019

Z celkového počtu 63 družstev babytenisu , která se v rámci jihomoravské tenisové oblasti zúčastnila na jaře dlouhodobé základní části, postoupilo dvanáct nejlepších do Oblastního finále Memoriálu Zdeňka Kocmana 2019, které se uskutečnilo ve dnech 7.a 8.9. již tradičně na dvorcích ŽLTC Brno.

Vítězem letošního ročníku se stali mladí babytenisté ŽLTC Brno pod vedením Evy Komárkové, kteří v dramatickém a emotivně velmi vypjatém finále zvítězili nad nejvýše nasazeným týmem TC Brno při skóre 3:3 i stejném počtu získaných her, díky vítězství svého prvního hráče a kromě zlatých medailí si vybojovali i postup na MČR.TC Brno nedotáhlo do konce dobře rozehrané čtyřhry ve kterých měli dokonce i několik mečbolů a získali tak stříbrné medaile. Bronzovou příčku obsadilo zaslouženě družstvo TK Zlín, které se po celou dobu turnaje prezentovalo velmi solidními výkony.
Čtvrté místo bralo stejně jako vloni družstvo TK Znojmo. V souboji dvou pohodových týmů o páté místo, porazil HTK Třebíč domácí „rezervu“ ŽLTC B a v zápase o sedmou příčku vyhrálo družstvo SK Tenis Tišnov nad babytenisty z Uherského Brodu.
Na devátém místě skončilo družstvo Tenis Slovácko a desáté místo obsadilo také velmi pohodové družstvo MJ Tenis Líšeň. V zápase  „béček“ TC Brno a HTK Třebíč o 11.místo byli úspěšnější brňané.

Odměnou pro všechna družstva i jednotlivce byly krásné poháry i medaile, které při závěrečném vyhlášení předávali předseda JmTS  Jan Macharáček a vrchní rozhodčí p. Karel Přerovský.

Akci v sobotu nepřálo počasí, takže všechna předkola a zápasy o umístění na 9-12 místě byla odehrána v hale. Velké poděkování tedy patří nejen všem dětem které svými výkony přispěly k vysoké úrovni celého turnaje, ale také pořádajícímu oddílu ŽLTC Brno za poskytnutí svého areálu pro to akci. Taktéž bych chtěl poděkovat správci areálu ŽLTC Brno p. Liboru Fialovi rozhodčím panu Přerovskému a Sovovi a  vedoucím družstev pánům Kunickému, Outulnému, Wirglerovi a Belatkovi za velmi rychlé vysušení a zprovoznění všech 9 dvorců po sobotním celodenním dešti.