Hledej na JTS

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
« Bře    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Toplist


TOPlist

Konečné výsledky okruhu PARTNERS CUP 2022

 

Druhý ročník turnajového okruhu JmTS v kategorii mladšího žactva PARTNERS CUP 2022 vyvrcholil třetími turnaji „Okruhu“ na dvorcích TJ Žďár nad Sázavou a TK Spartak Jihlava.

V celkovém pořadí před závěrečnými turnaji dělilo nejlepších pět chlapců jen pár bodů, takže turnaj ve Žďáře nad Sázavou sliboval drama až do konce. Do finále se probojovali dva nejvýše nasazení Vojta Jaroš z Liberce a Šimon Janoušek (Slavia Plzeň). Janoušek zvítězil 6:4 6:1, ale vzhledem k tomu, že se ani jeden z finalistů nezúčastnil žádného z předchozích „okruhových“ turnajů, vznikla v celkovém pořadí nepřehledná situace! Průběžně vedoucí Tadeáš Dorazil z Moravské Třebové a druhý Gustav Vurm z Prostějova se probojovali shodně do semifinále, což jim nakonec stačilo k udržení první a druhé příčky celkového pořadí. Třetí místo nakonec také udržel David Dvořáček z brněnského ŽLTC, když se stejně jako čtvrtý Vít Jastrábek (TC Brno) probojoval do čtvrtfinále.

To na dvorcích Spartaku v Jihlavě  byla mezi žákyněmi situace jednoznačnější. Průběžně vedoucí Lucie Vávrová z LTC Modřany vyhrála oba předchozí turnaje a jen souhra náhod ji mohla připravit o celkové prvenství. Lucka neponechala nic náhodě a zaznamenala vítězný „hattrick“, když ve finále jednoznačně přehrála první nasazenou Terezu Pěnčíkovou z Přerova 6:0 6:1. Na celkové druhé místo proskočila ze zadních pozic díky účasti v semifinále dvouhry a vítězství ve čtyřhře Anna Jančaříková z TK Hlinsko. Její deblové partnerce Nině Schmidové z břeclavského Borsu zajistilo vítězství ve čtyřhře posun z nepopulární „bramborové“ pozice na celkové třetí místo.

Na třech turnajích okruhu, který se uskutečnil díky významné podpoře Partners Financial Services a.s., se představilo dohromady 116 chlapců a 86 dívek.

Slavnostní vyhlášení nejlepších proběhne společně s vyhlášením Kanářích nadějí a Poháru mládeže JmTS zřejmě v březnu příštího roku.

Comments are closed.