Hledej na JTS

Červen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Toplist


TOPlist

Webmaster

JUNIOR FED CUP – 2.místo pro výběr JTS

 

Poslední listopadový víkend se v Rakovníku konala soutěž družstev oblastních tenisových svazů. Memoriálu Jana Tročila se zúčastnilo 8 tříčlenných týmů mladších žákyň. S výjimkou nemocné Vidmanové se zde utkaly nejlepší hráčky z ČR (nar. 2003 – 2005).
Výběr Jižní Moravy nastoupil ve složení Kateřina Mandelíková, Denise Hrdinková a Gabriela Hrubanová pod vedením kapitánů Romana Božka a Petra Mandelíka. Jako druhý nasazený tým jsme suverénně zahájili proti družstvu ze Středních Čech vítězstvím 3:0. V semifinále čekaly naše hráčky velmi silné Východní Čechy. Po výborných výkonech ve dvouhrách (Hrdinková – Šafránková 6:3,6:3; Mandelíková – Moravcová 6:2,6:1) přidaly Deniska s Gabčou vydřené vítězství ve čtyřhře v super tie-breaku.
Ani ve finále proti sebevědomému výběru Prahy (Nováčková, Kněžková, Kubíková) jsme neměli k celkovému prvenství daleko. Přes vyrovnaný průběh prohrály naše dívky obě dvouhry, ale nakonec proti čtvrté a páté hráčce ČR zvítězily alespoň ve čtyřhře. Konečný výsledek 1:2 a 2. místo na mistrovství republiky družstev je výborný start do nové sezóny a určitě dodá Katce, Denisce a Gábině hodně sebevědomí do dalších turnajů! Uznání patří také vítěznému družstvu složenému převážně z hráček pražské Sparty, které ukázaly technickou převahu zejména na servisu a riternu. Třetí místo vybojoval výběr Východních Čech, když v souboji o bronzovou medaili překvapivě porazil Severní Čechy (Gajdošová, Munzarová) 2:1.
Tím že družstva nevypadávají ze soutěže, ale zůstávají v boji o umístění tři dny pohromadě, má Memoriál Jana Tročila nejen prestižní, ale také velice kamarádský týmový charakter. Navíc mohou trenéři a kapitáni porovnat své hráčky po dlouhém přípravném období s nejlepšími ve svém ročníku a dotrénovat případné nedostatky hned na začátku zimní sezóny. Stojí za úvahu, zda by bylo atraktivní a přínosné zorganizovat podobnou soutěž osmi nejlepších klubů v rámci oblastních svazů!

Comments are closed.