2930

Toplist

TOPlist

Halovým přeborníkem ml.žactva Jurajda a Hrubanová

Uspořádáním halového Oblastního přeboru mladších žáků pověřil Jihomoravský tenisový svaz TK Spartak Jihlava. Ve dnech 10. – 12. 2015 se na pěti dvorcích areálu Teniscentra utkalo celkem 42 hráčů, mezi nimiž byli i hráči se zajištěným přímým postupem na MČR (Jurajda, Alan, Zavřel). Díky tomu měl turnaj nejen vysokou kategorii, ale především velmi dobrou úroveň s řadou kvalitních zápasů a několika překvapeními na úkor nasazených. Mezi čtvrtfinalisty byli všichni nejvýše nasazení hráči, v boji o postupová místa na HMČR pak Jakub Černý přehrál Lukáše Zavřela (oba TK Agrofert Prostějov) a Josef Zapletal (TC Staré Město) zdolal po vyrovnané bitvě Davida Palána (TK Spartak Jihlava).
Svoji kvalitu a převahu potvrzovali po celou dobu turnaje oba nejvýše nasazení hráči Adam Jurajda a Matyáš Alan (oba TK Agrofert Prostějov) a teprve semifinálové boje plně prověřily jejich kvality. Zatímco 2. nasazený Alan si trpělivou a bezchybnou hrou od základní čáry poradil se Zapletalem, musel nejvýše nasazený Jurajda odvracet v 1. setu svého duelu s Černým setbol, ale poté co zvládl tiebreak byl ve 2. setu pánem na dvorci. Očekávané finále se pak stalo kořistí Adama Jurajdy. Agresivní hrou nutil soupeře k chybám, v obou setech si vypracoval náskok, který si sice díky bojovnosti Matyáše Alana a vlastní nekoncentrovaností ztratil, ale koncovky obou setů zvládl bezchybně a zaslouženě získal titul Oblastního přeborníka.
Ve čtyřhře se do semifinále probojovali všechny čtyři nasazené páry, z nichž nejúspěšnější byla a titul získala dvojice A. Jurajda – A. Křesina (TK Agrofert Prostějov) po finálovém vítězství nad dvojicí M. Alan – J. Zapletal. Hladkému průběhu turnaje přispělo nejen kvalitní zázemí areálu s 5 dvorci, ale také bezproblémové chování všech hráčů a jejich doprovodu.

Ve dnech 10.-12.1. 2015 proběhl na superrychlém povrchu haly ŽLTC Brno oblastní přebor mladších žákyň. Při neúčasti Kateřiny Mandelíkové se otevřely šance na vítězství více hráčkám. Do semifinále s přehledem postoupila trojice favoritek Jindrová (AGROFERT Prostějov), Hrdinková (ŽLTC Brno) a Hrubanová (AGROFERT Prostějov). Semifinálovou čtveřici doplnila překvapivým, ale zaslouženým vítězstvím proti Čechové hráčka ŽLTC Brno Tereza Ohnoutková.
Boje o finále nabídly velmi zajímavou podívanou. Diváky znovu nadchla svým výkonem domácí Ohnoutková, která startovala po čtyřměsíční pauze způsobené zraněním ramene. Bojovnou a jistou hrou od základní čáry jasně přehrála chybující a díky pokřikováni svého otce stále nervóznější Jindrovou 6:3,6:3.
Ve druhém semifinále zvládla lépe začátek zápasu Gabriela, která šla do rychlého vedení 5:1. Denise sice zlepšenou hrou stáhla na 4:5, ale první set prohrála 4:6. Druhý set byl také velmi vyrovnaný a rozhodoval se až v tie breaku. V něm byla o dva míčky lepší houževnatá prostějovská hráčka.
I ve finále potvrdila Gabriela svoji formu a porazila Terezu Ohnoutkovou 6:3,6:2.
Také finále čtyřhry Hrubanová,Čechová-Wirglerová, Hrdinková nabídlo kvalitní a dramatický tenis. Po velkém boji utkání nakonec skončilo vítězstvím 6:2,6:7,1:0 pro brněnsko-znojemský pár. Vítězky se výborně doplňovaly, Denise hrála důrazně ze základní čáry a Simona prokázala na svůj věk skvělý přehled na síti.
Velmi příjemnou tečkou a zážitkem pro všechny aktéry posledního dne bylo vyhlašování vítězů a předávání cen na nových stupních vítězů. Fakt že je obsadily většinou domácí hráčky, dokazuje že židenický klub znovu zaujímá své dřívější postavení v brněnském i v jihomoravském tenise.