2930

Toplist

TOPlist

Halový přebor JTS mladšího žactva roč.2004 ve Znojmě

O víkendu 14.-15.prosince, už skoro v předvánočním čase, proběhl ve znojemské nafukovací hale halový přebor JTS mladšího žactva roč. 2004, kde byl spolupořadatelem JTS tenisový klub TK Znojmo. Halový přebor začal už páteční večerní prezentací a vylosovaním vrchním rozhodčím Martinem Wirglerem v klubovně místního TK Znojmo a poté byl hrací plán a časový harmonogram zápasů zveřejněn na IS ČTS. V sobotu se odehrálo 1.kolo dvouhry a čtyřhry ml.žáků a 1.a 2.kolo dvouhry ml.žákyň a dva zápasy předkola čtyřhry dívek. Sobotní zápasy dvouher chlapců byly odehrány celkem rychle, každý zápas jak se ukázalo, měl vždy jednoho favorita, takže se ještě před příjezdem mladších žákyň odehrály zápasy čtyřher. Sobotní zápasy mladších žákyň se ukázaly agresivnější a rychlejší, jen zápas Pařízková – Bubeníková byl velice vyrovnaný a skončil vítězstvím Bubeníkové až v supertiebreaku, když svou bojovností doslova upinkala technicky a lépe hrající Pařízkovou. Nedělní program přeboru začal čtvrtfinalovými zápasy mladších žáků, které měli opět rychlý průběh a na řadu přišla semifinálová utkání dvouher dívek, kde se probojovaly 3 hráčky hrající za Prostějov a domácí hráčka TK Znojmo Simona Wirglerová. Obě semifinálová utkání byly velice vyrovnaná. Nejprve nastoupily Wirglerová s Bubeníkovou, kde zápas skončil po třísetové bitvě vítězstvím Bubeníkové v supertiebreaku, kdy Wirglerová prohospodařila vedení 6:2 3:0 40:0 a stejným scénářem jako Pařízková se nechala "upinkat", kdy tlačila a tvořila hru, ale to v závěru na bezchybně vracející Bubeníkovou nestačilo. Ve druhém semifinále Ivanové se Švarcovou byl k vidění výborný tenis s agresivnějším pojetím, který pro sebe po setech 6:1 1:6 11:9 rozhodla Švarcová. Program pokračoval semifinalovými zápasy dvouher ml.žáků, kde si postup do finále vybojovali Denis Bruna z Jihlavy a Radim Valenta z TC Brno.
Finálové utkání dvouhry mladších žákyň bylo opět vyrovnané, ale jako na houpačce, nejprve v prvním setu vedla Bubeníková 4:1, ale Švarcová otočila a vyhrála první sadu 7:5, ve druhém setu převzala hru Bubeníková a bezchybným výkonem zvítězila 6:0, v supertiebreaku byla šťastnější Švarcová a zvitězila 12:10 a radovala se z vítězného poháru a titulu halová přebornice JTS roč.2004.
Finálové utkání dvouhry mladších žáků mezi Valentou a Brunem bylo vyrovnané jen v prvním setu, kdy ho pro sebe získal Valenta v poměru 6:4 a pak už Brunu k ničemu nepustil a druhý set vyhrál jasně 6:0 a získal tak vítězství v přeboru JTS mladších žáků roč.2004.
Ve čtyřhře chlapců zvítězila v přeboru JTS dvojice Radim Valenta – Roman Onderka (oba TC Brno), když ve finálovém utkání zdolali pár Bruna – Kotecký (ŽLTC Brno) 7:6 6:2 a stali se přeborníky JTS ve čtyřhře. Přebornicemi ve čtyřhře mladších žákyň se staly hráčky hrající za Prostějov Ivanová s Bubeníkovou, když ve finále porazily znojemské hráčky Wirglerová s Puskeilerovou 6:2 6:0.
Všichni semifinalisté obdrželi diplomy a medaile, finalisté a finalistky dvouhry získaly poháry a tradiční znojemské okurky. Finalisté dvouher si zajistili postup na halový přebor JTS mladšího žactva, který se koná 11.-13.1.2014.
Přebor proběhl bez problémů a komplikací, jen ambiciózní rodiče se musí trochu krotit, naučit se hrát „fair play“ a umět přiznat míč i v neprospěch svého dítěte.