2930

Toplist

TOPlist

Halový oblastní přebor starších žáků 28.-30.1.2017

Ve dnech 28.1.-30.1. se ve Sport Parku na Rybníčku ve Starém Městě uskutečnil krajský přebor starších žáků. Turnaj pořádal tenisový klub TENIS SLOVÁCKO. Přebor staršího žactva se zde konal již potřetí v řadě.

Do turnaje se prezentovalo 40 starších žáků z celého jihomoravského tenisového svazu. Nechyběli zde hráči z Prostějova, Jihlavy, Znojma, Brna, Zlína, ale také hráči domácího klubu. Nejvíce účastníků na přeboru měl Brněnský ŽLTC 10, TENIS SLOVÁCKO a TC BRNO po šesti hráčích.

V sobotním programu nedošlo k žádnému většímu překvapení, asi nejzajímavější byl zápas druhého nasazeného Lukáše Zavřela (TC BRNO), který udolal až ve třech setech Daniela Blumaiera (ŽLTC). V nedělním programu, kdy bylo na pořadu osmifinále a čtvrtfinále turnaje musíme vyzdvihnout  čtvrtfinálový zápas Hynka Bartoně (Prostějov) a Davida Palána (Jihlava), který po velkém boji výsledkem 7-6 (7), 6-4 pro sebe získal Hynek Bartoň a postoupil do semifinále proti domácímu Zapletalovi. Do druhého semifinále se probojovali Lukáš Zavřel a trochu překvapivě, ale určitě zaslouženě hráč TENIS SLOVÁCKO Michal Kozumplík.

V prvním semifinále mezi Zapletalem a Bartoněm nedošlo k žádnému překvapení, Zapletal měl na začátku zápasu jasnou převahu. Hynek se ale postupem do zápasu dostal a v druhém setu jsme mohli vidět velmi vyrovnaný zapás. Zapletal nakonec roli favorita potvrdil a zvítězil 6-3 a 6-4.

Druhé semifinále bylo mnohem vyrovnanější. První set ovládl Zavřel poměrem 6-4, ovšem v setu druhém musel otáčet stav 3-5 a čelit i osmi     setbolům Kozumplíka. To se mu podařilo a mohl se tak radovat s postupu do finále po vítězném tiebreaku 16-14. Finále mezi Zapletalem a Zavřelem se stalo jasnou záležitostí prvního nasazeného hráče, který přesvědčivě zvítězil poměrem 6-0 a 6-2. Finále čtyřhry bylo velmi vyrovnané a mohli jsme vidět pěkný tenis plný rychlých úderů, ale tecnických výměn na síti. První set vyhráli Zapletal s Kozumplíkem 6-4. Ve druhém měli od začátku také mírnou převahu, ale zase stavu 3-4 zahráli výborně Bartoň s Palánem a sete třemi získanými gamy s řadě otočili a ve výborném výkonu pokračovali i v supertiebreaku, který ovládli 10-5. Všem zúčastněným blahopřejeme k výborným výkonům a přejeme hodně úspěchů i na dalších turnajích.