2930

Toplist

TOPlist

Halový oblastní přebor JmTS mladšího žactva roč.2006 ve Znojmě

O víkendu 12.-14.prosince 2015,  už skoro v předvánočním čase, proběhl ve znojemské nafukovací hale halový oblastní přebor JmTS mladšího žactva roč. 2006, kde byl spolupořadatelem JmTS a   tenisový klub TK Znojmo. Halový přebor začal už páteční večerní prezentací a vylosovaním vrchním rozhodčím Martinem Wirglerem v klubovně místního TK Znojmo a  poté byl hrací plán a časový harmonogram zápasů zveřejněn na IS ČTS. V sobotu se odehrálo 1.kolo dvouhry a předkolo čtyřhry ml.žáků, 1.kolo dvouhry ml.žákyň a tři zápasy 1.kola čtyřhry dívek. Sobotní zápasy dvouher chlapců byly odehrány celkem rychle, každý zápas jak se ukázalo, měl vždy jednoho favorita, takže se ještě před příjezdem mladších žákyň odehrál jediný zápas předkola čtyřhry. Zápasy dvouhry prvního dne mladších žákyň se ukázaly opět  rychlé, jen zápas brněnské Dvořáčkové s otrokovickou Kulíškovou byl vyrovnaný v obou setech a skončil vítězstvím Dvořáčkové 7:6 7:5. Ve čtyřhrách se  zápasy staly vyrovnané a ve třech zápasech 1.kola se rozhodovalo v supertiebreaku.

Nedělní program přeboru začal čtvrtfinalovými zápasy mladších žáků, kde měl domácí TK Znojmo tři své hráče Puskeilera, Koryťáka a Králíka, zápasy měli opět rychlý průběh až na zápas Komrska – Matoušek, kde byl k vidění výborný tenis od základní čáry a Komrska zaslouženě zvítězil 7:5 6:0. Poté na řadu přišla čtvrtfinálová utkání dvouher dívek, kde  opět nervy drásající bitvu předvedla Emma Dvořáčková proti výborně hrající třebíčské Charvátové , kde rozhodl supertiebreak ve prospěch Dvořáčkové 10:8.

Po odehraných čtvrtfinalových utkáních přišly na řadu semifinále dvouher chlapců a dívek. Vynikající a velice vyrovnaný zápas se spoustou obratů v závěrech setů odehráli brněnští hráči Jan Komrska (TC Brno) a Denis Peták (ŽLTC Brno), kdy napínavý zápas rozhodovaly závěry setů. V prvním setu prohospodařil vedení 5:3 Peták a podlehl 5:7 a ve druhém Komrska 4:2 a prohrál 6:7 a na řadu přišel supertiebreak, který vyhrál Komrska 10:8 a vybojoval si postup do finále. K druhému semifinále nastoupil domácí Martin Puskeiler (TK Znojmo) a Marek Robeš (ŽLTC Brno), zápas byl také vyrovnaný, první set vybojoval na svou stranu agresivnější Puskeiler v tiebreaku 7:6  a po vyhraném prvním setu převzal kontrolu nad zápasem a zvítězil ve druhém setu 6:2.

K semifinálovým utkáním dvouhry nastupovaly dívky, nejprve si bezchybně hrající Bejlek TK Agrofert Prostějov) poradila s domácí bojovnou Nicolou Borovičkovou 6:0 6:0 a Emma Dvořáčková (ŽLTC Brno) porazila Amélii Brožovou (BLTC Brno) 6:2 7:5.

Nedělní odpolední program startovaly semifinále čtyřher obou kategorií. Do finále čtyřhry postoupila brněnská dvojice Peták-Komrska a domácí hráči TK Znojmo Puskeiler-Králík. Úspěšnější byla brněnská dvojice, když zvítězila 6:2 6:2 a radovala se z vítězství ve čtyřhře. K finálovému zápasu čtyřhry dívek nastoupily prostějovské hráčky Bejlek a Urbanová proti domácím hráčkám Borovičkové a Sedlákové, vítězství na přeboru si vybojovaly hráčky z Prostějova výsledkem 6:0 6:2.

V pondělí dopoledne se odehrála finálová utkání dvouher chlapců i dívek, kde podle předpokladů zvítězili favorité. Sára Bejlek (TK Agrofert Prostějov) si poradila s Emmou Dvořáčkovou (ŽLTC Brno) 6:1 6:0 a Jan Komrska (TC Brno) porazil Martina Puskeilera (TK Znojmo) 6:0 6:2. Vítězové získali titul halový přeborník JmTS ml.žactva roč.2006 a zajistili si postup na halový přebor JmTS mladšího žactva, který se koná 9.-11.1.2016 v Třebíči a Brně.

Všichni semifinalisté obdrželi diplomy, medaile a poháry, finalisté a finalistky dvouhry získaly poháry a tradiční znojemské okurky.

TK Znojmo děkuje všem hráčů, hráčkám a hlavně rodičům za klidný, pohodový a bezproblémový halový oblastní přebor ml.žactva ročníku 2006.