Toplist

TOPlist

Partners Cup 2024 2.kolo

Turnaj mladších žáků Partners Cup 2024 v Tišnově

Druhý turnaj okruhu Partners Cup 2024 v kategorii mladších žáků hostil od 8. do 11. srpna tenisový areálu v Tišnově na Ostrovci. Celkem 17 chlapců se utkalo o krásné poháry věnované partnerem turnaje, společností Partners. Navzdory početně slabšímu obsazení byly k vidění velmi kvalitní duely. První nasazený Lukáš Kačín (TK Hamr) nestačil v semifinále na Slováka Tomáše Gábora, registrovaného pod TK Agrofert Prostějov, a podlehl mu 0:6, 0:6. Dlužno však dodat, že Lukáš byl zdravotně indisponován a výborně hrající soupeře byl nad jeho síly. Druhý nasazený Josef Výtisk (TJ Sokol Dolní Lhota) zvítězil v semifinále nad Tobiášem Ječmínkem (LTC Modřany) ve vyrovnaném utkání poměrem 7:5, 7:5. Ve finále podal Tomáš Gábor opět skvělý, koncentrovaný výkon a Josefa Výtiska porazil poměrně jednoznačně 6:3, 6:1.
Ve čtyřhře zvítězil pár Tomáš Gábor – Pavel Levi Gorecký (oba TK Agrofert Prostějov) 6:0, 6:2 nad dvojící Mikuláš Racek (I.ČLTK Praha) – Oliver Bučko (TC Brno).

Turnaj mladších žákyň Partners Cup 2024 v BLTC Brno

Ve stejném termínu, tedy ve dnech 8.–11. 8., proběhl na dvorcích BLTC Brno také druhý turnaj okruhu Partners Cup 2024 v kategorii mladších žákyň. Nastoupilo do něj celkem 23 hráček, jejichž souboje nabídly vysokou kvalitu. Do finále se nakonec pavoukem probojovaly dvě nejvýše nasazené hráčky, Vanessa Balej (TK Agrofert Prostějov) a Emily Bukalová (SK Tenis Tišnov). Sportovní štěstěna v něm se přiklonila k Balej, která se soupeřkou sehrála strhující duel a zvítězila 2:1 na sety, přičemž třetí musel rozhodnout až tiebreak 7:6 (1). Vanessa si připsala triumf i ve čtyřhře společně v páru s Violou Pečonkovou, když ve finále zvítězily nad dvojicí Eliška Kalousková – Elizabeth Felux 6:4, 2:6, 1:0 (8).