28293031

Toplist

TOPlist

PARTNERS CUP má za sebou již čtvrtý ročník

Na dvorcích TJ Žďár nad Sázavou a TK Znojmo proběhly v termínu 29. 8.–1. 9. závěrečné turnaje okruhu Jihomoravského tenisového svazu v kategorii mladšího žactva PARTNERS CUP 2024.

Ve Žďáře nad Sázavou soutěžili mladší žáci, z nichž nejlépe si vedl Matyáš Dominik Blaščík z TK Precheza Přerov, čímž potvrdil pozici nasazené jedničky. Ve finále přehrál jednoznačně 6:0, 6:1 Davida Chylíka z TC Brno. V semifinále skončili domácí Jakub Fiala a Daniel Sláma z SK Tenis Tišnov.

Matyáš Blaščík si následně připsal vítězství i ve čtyřhře, když v páru s prostějovským Tomášem Frelichem v napínavé bitvě přehráli dvojici Jakub Fiala – Filip Rožek (TJ Žďár nad Sázavou / TK Agrofert Prostějov) 2:6, 7:6, 10:6.

V turnaji dívek ve Znojmě zvítězila beze ztráty setu druhá nasazená Vanessa Balej z TK Agrofert Prostějov. Ve finále si poradila 6:4, 6:1 s Eliškou Kazíkovou z TC Brno, která v semifinále přehrála nejvýše nasazenou hráčku z ŽLTC Brno,Moniku Bačíkovou. Ve druhém semifinále skončila svoji pouť turnajem tišnovská Emily Bukalová.

Poražená finalistka Kazíková si spravila chuť ve čtyřhře, se spoluhráčkou Eliškou Kalouskovou porazily Balej se Sudkovou 7:5, 6:3.

O konečném pořadí Okruhu rozhoduje součet bodů z dvouhry a čtyřhry ze všech turnajů. Poprvé v historii PARTNERS CUPU se stalo, že se vzhledem ke stejnému bodovému zisku na prvním místě Okruhu umístili mezi chlapci dva hráči a totéž zopakovaly i dívky!

3. Eliška Kazíková​, TC Brno​​​ 156 bodů​

Při slavnostním vyhlášení nejlepších, které proběhne společně s vyhlášením Kanářích nadějí a Poháru mládeže Jihomoravského tenisového svazu v dubnu příštího roku tak místo tří nejlepších odměníme hned čtyři nejlepší dívky a čtyři nejlepší chlapce z téměř 90 hráčů a hráček, kteří se Okruhu v letošním roce zúčastnili.

Velké poděkování patří společnosti Partners Financial Services a.s, díky jejíž významné podpoře se mohl už čtvrtý ročník tohoto turnajového okruhu uskutečnit.