2930

Toplist

TOPlist

Konečné výsledky PARTNERS CUP 2023

Třetími turnaji vyvrcholil na dvorcích TJ Žďár nad Sázavou a TK Zlín třetí ročník turnajového okruhu JmTS v kategorii mladšího žactva PARTNERS CUP 2023.

Před závěrečným turnajem chlapců ve Žďáře nad Sázavou byl rozdíl mezi prvním a druhým v průběžném pořadí Patrikem Cecavou a Matyášem Hubcejem pouhých 11 bodů. Oba jmenovaní se ve dvouhře probojovali do semifinále, mohlo tak teoreticky ve finále dojít na přímý souboj o vítězství v celém Okruhu! Partik Cecava z TK Tennispoin v prvním semifinále snadno přehrál 6:0 6:3 Richarda Mrázka z TK Sparta Praha. Ve druhém semifinále však po dvouhodinové bitvě třebíčský Matyáš Hubcej podlehl 7:5 4:6 5:10 Sebastiánu Schambergrovi z TC MJ Tenis Líšeň. A tak Cecava nastupoval do finále proti Schambergrovi již jako jistý vítěz PARTNERS CUP 2023. Koncentraci neztratil a zvítězil v zajímavém zápase 6:3 6:2. Semifinalista Hubcej obsadil celkově druhé místo. Osmifinále dvouhry pak stačilo Adamu Bulejkovi z TK Uherské Hradiště k udržení celkově třetí příčky.

Ve čtyrhře se prosadila první nasazená dvojice Gustav Vurm a David Mikeš (oba Agrofert Prostějov), kteří přehráli Schambergera s Filipem Wollnerem (TC-MJ Tenis Líšeň a I.ČLTK Praha) 6:7 6:2 10:5.

Zajímavá situace nastala v turnaji dívek ve Zlíně. Zuzana Langášová z TC Brno vedla před závěrečným turnajem o 103 bodů před svou oddílovou kolegyní Eliškou Kučerovou a zdálo se být vše jasné. Zuzana však do Zlína nedorazila, a tak první nasazená Kučerová každým vítězným kolem umazávala ztrátu na „zlato“, až nakonec celý turnaj ovládla se ztrátou pouhých osmi gamů! Navíc přidala finále čtyřhry a v konečném pořadí zvítězila o 31 bodů před Kučerovou. Na třetí místo „proskočila“ z pátého místa průběžného pořadí díky účasti ve finále dvouhry a vítězství ve čtyřhře nenasazená Tereza Vychodilová z TC Ostrava Nová Ves.

Semifinále dvouhry: Kučerová – Švecová (TK Zlín) 6:0 6:2, Vychodilová – Žalůdková (TK Zlín) 6:4 7:6 Finále dvouhry: Kučerová – Vychodilová 6:1 6:0

Finále čtyřhry: Vychodilová, Švecová – Blažková (LTK Liberec), Kučerová 7:6 6:3

Na třech turnajích okruhu, který se uskutečnil díky významné podpoře Partners Financial Services a.s., se představilo dohromady 80 chlapců a 73 dívek.

Slavnostní vyhlášení nejlepších proběhne společně s vyhlášením Kanářích nadějí a Poháru mládeže JmTS v dubnu příštího roku.